Islandija ištraukė sporto kortą Rusijai
Is­lan­di­ja pir­ma­die­nį pa­skel­bė, kad jos va­do­vai boi­ko­tuos Pa­sau­lio fut­bo­lo čem­pio­na­tą Ru­si­jo­je dėl anks­čiau šį mė­ne­sį Di­džio­jo­je Bri­ta­ni­jo­je įvyk­dy­to bu­vu­sio ru­sų šni­po ap­nuo­di­ji­mo.

„Tarp priemonių, kurių ėmėsi Islandija, yra laikinas aukšto lygio dvišalio dialogo su Rusijos pareigūnais atidėjimas. Dėl šios priežasties Islandijos vadovai nedalyvaus šią Vasarą Rusijoje vyksiančiame FIFA Pasaulio čempionate“, – rašoma Islandijos užsienio reikalų ministerijos išplatintame pareiškime.

Reikjavikas taip pat paragino Maskvą pateikti „aiškius atsakymus“ dėl buvusio Rusijos karinės žvalgybos pulkininko Sergejaus Skripalio ir jo dukters apnuodijimo kovo 4 dieną Anglijos pietvakariuose.

„Ataka Solsberyje yra rimtas tarptautinės teisės pažeidimas ir kelia pavojų saugumui bei taikai Europoje“, – rašoma URM pareiškime.

Didžioji Britanija kovo viduryje paskelbė, kad britų karališkosios šeimos nariai ir ministrai nedalyvaus nuo birželio 14-osios iki liepos 15-osios vyksiančiame Pasaulio futbolo čempionate.

Pirmadienį 16 Europos Sąjungos valstybių paskelbė išsiunčiančios tam tikrą skaičių rusų diplomatų. Analogiško žingsnio ėmėsi ir Jungtinės Valstijos, Kanada, Ukraina ir netgi Australija.

NATO narė Islandija, nepriklausanti ES, kartu su Bendrijos narėmis yra paskelbusi Rusijai sankcijas dėl Ukrainai priklausančio Krymo aneksijos.

Vos 334 tūkst. gyventojų turinčios Islandijos rinktinė šįmet pirmą kartą istorijoje rungsis planetos futbolo pirmenybėse.