ISIS prisiėmė atsakomybę už išpuolį Belgijoje
Dži­ha­dis­tų ju­dė­ji­mas „Is­la­mo vals­ty­bė“ tre­čia­die­nį pa­skel­bė, kad vie­nas jos „ka­rių“ šią sa­vai­tę Bel­gi­jos ry­ti­nia­me Lje­žo mies­te nu­žu­dė dvi po­li­ci­nin­kes ir stu­den­tą.

„Atakos Lježo mieste Belgijoje vykdytojas yra „Islamo valstybės“ karys“, – teigiama judėjimo pareiškime, kurį kitą dieną po išpuolio išplatino džihadistų propagandos agentūra „Amaq“.

Pasak pareiškimo, „Islamo valstybės“ narys surengė šį išpuolį reaguodamas į raginimus „atakuoti valstybes, priklausančias JAV vadovaujamai tarptautinei koalicijai“, kovojančiai su džihadistais Sirijoje.

31 metų Benjaminas Hermanas antradienį Lježe keliskart peiliu smogė dviem policininkėms, o tada nušovė jas ir vieną automobilyje buvusį civilį iš pareigūnių atimtais ginklais.

Užpuoliką, kuris buvo įtrauktas į stebimų asmenų sąrašą dėl jo ryšių su radikaliais islamistais, galiausiai nukovė elitinės policijos pajėgos.

Naujienų agentūros AFP gautame vaizdo įraše girdėti, kaip B. Hermanas išpuolio metu eidamas gatve šaukia „Allahu akbar“ (arab. „Dievas visų didesnis“).