Iš Tailando olos ištraukti dar 4 berniukai
Tai­lan­de iš už­lie­to ur­vo eva­kuo­jant jau­nų­jų fut­bo­li­nin­kų ko­man­dą, nuo ope­ra­ci­jos an­tros die­nos pra­džios į pa­vir­šių jau bu­vo iš­ly­dė­ti ke­tu­ri vai­kai, pir­ma­die­nį pra­ne­šė te­le­vi­zi­ja CNN.

Pranešime sakoma, kad Čiang Rajaus provincijoje esančio Tam Luango urvo rajone buvo pastebėtas medikų sraigtasparnis ir keli greitosios pagalbos automobiliai.

Apie sėkmingą operaciją patvirtino Tailando pareigūnas, rašo „The Independent“. Čiang Rajaus provincijos gubernatoriaus pareigas einantis Narongsakas Osatanakornas paskelbė, kad antroji operacijos fazė prasidėjo 11 val. (7 val. Lietuvos laiku) ir pridūrė, kad vietos valdžia „per artimiausias kelias valandas tikisi išgirsti gerų žinių“.

Kol kas vandens užtvindytoje oloje liko 5 berniukai ir jų treneris.

Gelbėtojai skuba išvesti iš požeminės ertmės likusius 11–16 metų amžiaus berniukus ir jų trenerį, nes į kalnuotą regioną Čian Rajaus šiauriniame pakraštyje keliauja naujos musoninės liūtys.

Pasak valdininkų, nepaisant smarkaus lietaus praeitą naktį, vandens lygis urve, iš kuriuo darbuotojai nuolat siurbia vandenį, nepakilo.

Keturių berniukų, sėkmingai išvestų iš urvo sekmadienį po skubios ir pavojingos operacijos, per kurią jiems teko nardyti požeminio komplekso siaurais ir vingiuotais kanalais, būklė yra gera.

Vis dėlto jų sveikatą šiuo metu ligoninėje tikrina medikai, berniukams kol kas neleidžiama dėl infekcijų pavojaus artintis prie artimųjų, su kuriais jie dabar bendrauja per stiklo pertvarą.

Vidaus reikalų ministras Anupongas Paojinda anksti pirmadienį informavo, kad tie patys narai, kurie sekmadienį dalyvavo gelbėjimo operacijoje, išves ir likusius jaunuolius, nes jie susipažinę su sąlygomis urve ir žino, ką daryti. Pasak ministro, palei povandeninį išėjimo maršrutą būtina įrengti naujus oro rezervuarus.

Ministras pirmininkas Prayuthas Chan-ocha ketina vėliau pirmadienį aplankyti gelbėjimo operacijos vietą.