Iš „juodojo sąrašo“ pašalino 8 šalis
„Juo­da­ja­me“ mo­kes­čių ro­jaus są­ra­še ne­be­li­ko Pa­na­mos ir Pie­tų Ko­rė­jos, Jung­ti­nių Ara­bų Emy­ra­tų, Tu­ni­so, Mon­go­li­jos, Ma­kao, Gre­na­dos ir Bar­ba­do­so po to, kai jos pa­ža­dė­jo iš­spęs­ti Bend­ri­jai ne­ri­mą ke­lian­čius klau­si­mus.

Toks sprendimas priimtas praėjus vos kelioms savaitėms po „juodojo“ septyniolikos ES nepriklausančių šalių sąrašo paskelbimo, kuris sukėlė kai kurių valstybių pasipiktinimą. Tai papiktino aktyvistus, kurie teigia, kad ES įsipareigojimas spręsti mokesčių vengimo problemą po vadinamųjų „Panamos popierių“ paviešinimo slopsta.

„Iš ES sudaryto mokesčių klausimais nebendradarbiaujančių jurisdikcijų sąrašo išbrauktos aštuonios jurisdikcijos po to, kai aukštu politiniu lygmeniu jos įsipareigojo spręsti ES nerimą keliančius klausimus“, – nurodoma ES pranešime.

Iš „juodojo“ sąrašo išbrauktos šalys pateks į vadinamąjį „pilkąjį“ sąrašą, kas reiškia, kad jos prisiėmė neįvardijamų įsipareigojimų Europos Sąjungai reformuoti savo mokesčių įstatymus.

„Juodasis“ mokesčių rojais laikomų šalių sąrašas buvo paskelbtas praėjus metams po to, kai buvo paskelbti „Panamos popieriai“, nutekinti iš žinomos Panamos teisininkų firmos. Šie duomenys atskleidė, kaip pasaulio turtingieji slepia savo turtus nuo mokesčių.

Sąraše vis dar yra Sent Lusija, Trinidadas ir Tobagas, Bahreinas, Guamas, Maršalo salos, Palau, Samoa, Amerikos Samoa ir Namibija.

Iš pradžių sąrašą sudarydama ES svarstė 92 šalis. Sąrašą ketinama periodiškai atnaujinti.