Irane mirė 84 žmonės, apsinuodiję nelegaliu alkoholiu
Ira­no svei­ka­tos ap­sau­gos mi­nis­te­ri­ja pir­ma­die­nį in­for­ma­vo, kad per pa­sta­rą­sias še­šias sa­vai­tes nuo ne­le­ga­laus al­ko­ho­lio ša­ly­je mi­rė 84 žmo­nės, o dar be­veik 1 000 juo ap­si­nuo­di­jo, pra­ne­šė nau­jie­nų agen­tū­ra IS­NA.

Nepaisant griežtų bausmių už alkoholio vartojimą, įvestų po 1979-ųjų Islamo revoliucijos, visoje šalyje vis dar išgeriama daug nelegalių ar kontrabandinių gėrimų.

Apie apsinuodijimus mirtino kontrabandinio alkoholio partija pirmą kartą buvo pranešta rugsėjo mėnesį, o vėliau tokių atvejų padaugėjo visoje šalyje.

Pasak Sveikatos apsaugos ministerijos atstovo Irajo Harirchi, kurio žodžius citavo pusiau oficiali naujienų agentūra ISNA, nuo apsinuodijimo gydomi 959 žmonės, o pats tokių pacientų antplūdis yra „labai neįprastas“.

Jis pridūrė, kad 84 žmonės mirė, 305 buvo hospitalizuoti dėl inkstų pažeidimų, o 27 patyrė regos sutrikimų.

Anot I. Harirchi, pagrindinė susirgimų priežastis yra ta, kad gaminant šiuos svaigiuosius gėrimus buvo panaudotas nuodingas metanolis, o ne etanolis, kurio yra tinkamai distiliuoto alkoholio sudėtyje.

„Kai kurie žmonės buvo dėl to areštuoti, ir būtina žinoti, kad net į užsienietiškas pakuotes supilstytas (...) alkoholis gali būti netikras“, – teigė pareigūnas.

Apie daugumą apsinuodijimo atvejų buvo pranešta į šiaurę nuo Teherano esančioje Alborzo provincijoje ir pietinėje pakrantėje esančiame Hormozgano regione.

Irane gaminti ir pirkti alkoholinius gėrimus leidžiama tik tam tikrų valstybės pripažintų religinių mažumų atstovams.

Irano alkoholio kontrolės įstatymų pažeidėjams gresia baudos, kirčiai botagu ir kalėjimas, tačiau kontrabandinių gėrimų galima lengvai įsigyti iš nelegalių prekeivių.