Iranas su JAV nenori nei kariauti, nei derėtis
Ira­no aukš­čiau­sia­sis ly­de­ris aja­to­la Ali Kha­me­nei pir­ma­die­nį Te­he­ra­ne par­eiš­kė, kad ne­si­ti­ki de­ry­bų su JAV, bet kar­tu at­me­tė ir ka­ro su šia vals­ty­be ga­li­my­bę.

„Neseniai JAV valdžia be ceremonijų pasisakė apie mus. Be sankcijų, jie kalbėjo ir apie karą, ir apie derybas. Leiskite man šiuo klausimu pasakyti žmonėms keletą žodžių: nei karo, nei derybų nebus“, – savo kalboje pabrėžė Ali Khamenei, kurio žodžius citavo Irano naujienų agentūros.

Liepos pabaigoje JAV prezidentas Donaldas Trumpas pareiškė, kad Teheranas galėtų būti pakviestas prie derybų stalo, jei iraniečių valdžia pasirengusi tokiam žingsniui.

Baltųjų rūmų šeimininkas pažymėjo, kad galimas susitikimas su Irano atstovais nereikalautų „išankstinių sąlygų“. D. Trumpo teigimu, toks dialogas būtų į naudą tiek Vašingtonui, tiek Teheranui ir visam pasauliui.

Anksčiau pirmadienį Irano gynybos ministras Amiras Hatami paskelbė, kad jo šalis sukūrė naujos kartos balistinę raketą „Fateh Mobin“.

Ministras šią raketą pavadino „taktine“, bet jos nuotolio nepatikslino. Tuo tarpu Irano žiniasklaida pranešė, kad, JAV ekspertų vertinimais, ankstesnių šio raketų tipo modifikacijų nuotolis yra 200–300 kilometrų.