Indonezijoje potvynių ir žemės nuošliaužų aukų padaugėjo iki 59
 In­do­ne­zi­jo­je stai­gių pot­vy­nių ir že­mės nuo­šliau­žų au­kų pa­dau­gė­jo iki 59, penk­ta­die­nį pra­ne­šė par­ei­gū­nai, smar­kioms liū­tims užk­lu­pus Su­la­ve­sio sa­lą, o tūks­tan­čiams žmo­nių dėl sti­chi­jos pa­li­kus sa­vo na­mus.

„Niekada nemačiau, kad būtų taip blogai – tai blogiausia“, – naujienų agentūrai AFP sakė vietos nelaimių pasekmių likvidavimo agentūros vadovas Syamsibaras, kaip ir dauguma indoneziečių turintis vieną vardą. Pasak pareigūno, dar 25 žmonės yra dingę.

Tūkstančiai gyventojų buvo evakuoti iš savo namų, stiprioms liūtims ir vėjui nusiaubus Sulavesio salos pietinę dalį, kur patvinus upėms vanduo užliejo dešimtis kaimų 11 pietinių rajonų. Taip pat buvo užlietos provincijos sostinės Makasaro dalys.

Daugiausia žmonių – 44 – žuvo Govos rajone, nurodė Syamsibaras.

Iš savo namų buvo evakuoti apie 3 400 žmonių. Dabar jie glaudžiasi mokyklose, maldos namuose ir palapinėse.

Gelbėtojai ir gyventojai braidė gatvėmis, kur vanduo siekia juosmenį; kai kurie iš jų virš galvų iškėlę nešėsi savo daiktus.

„Man nepavyko išsaugoti viso savo turto, mano namą nunešė (potvynis)“, – guodėsi Makasaro gyventoja Ayu Fiskarina.

Pasak pareigūnų, potvynių vanduo slūgsta, tačiau stichija padarė daug žalos. Per potvynius buvo apgadinta nemažai namų, valstybinių įstaigų, mokyklų ir tiltų.

„Visi vietiniai iš šios teritorijos buvo evakuoti į mečetę, išskyrus vieną moterį, kuri atsisako palikti savo namus, nes bijo, kad bus išvogtas jos turtas“, – pranešė Makasaro policininkas Ardalas.

Anksčiau buvo skelbiama apie 26 žuvusiuosius.

Žemės nuošliaužos ir potvyniai Indonezijoje yra dažni, ypač musonų sezonu nuo spalio iki balandžio.

Spalio mėnesį per staigius potvynius ir žemės nuošliaužas keliuose Sumatros salos rajonuose žuvo mažiausiai 22 žmonės.