Indonezijoje dar viena šeima įvykdė mirtininkų išpuolį
Pen­kių na­rių, įskai­tant vai­ką, šei­ma pir­ma­die­nį įvyk­dė iš­puo­lį prieš po­li­ci­jos būs­ti­nę an­tra­ja­me pa­gal dy­dį In­do­ne­zi­jos mies­te Su­ra­ba­jo­je; per spro­gi­mus bu­vo su­žeis­ta 10 žmo­nių, pra­ne­šė po­li­ci­ja.

Šis išpuolis buvo įvykdytas praėjus vos parai po virtinės kitos šeimos mirtininkų atakų bažnyčiose, per kurias žuvo mažiausiai 14 žmonių, o dar dešimtys buvo sužeisti.

Sprogdinimų virtinė sukrėtė Indoneziją. Atsakomybę už išpuolius bažnyčiose prisiėmė grupuotė „Islamo valstybė“ (IS), pakurstydama nuogąstavimus dėl jos įtakos šioje Pietryčių Azijos šalyje.

Indonezija jau seniai susiduria su islamistų kovotojais. 2002 metais per jų surengtus sprogdinimus Balyje – didžiausią teroristinę ataką šalies istorijoje – žuvo daugiau kaip 200 žmonių, daugiausia užsienio turistų.

Kovodamos su islamistais saugumo pajėgos areštavo šimtus kovotojų, išardė kai kuriuos tinklus, tad pastaruoju metu išpuoliai buvo nedideli, nukreipti prieš šalies saugumo pajėgas.

Tačiau padėtis pasikeitė sekmadienį, kai šešių asmenų šeima, įskaitant dvi jaunas mergaites, Surabajoje surengė mirtininkų sprogdinimus trijose bažnyčiose. Per šiuos išpuolius per rytines pamaldas žuvo 14 žmonių.

Pirmadienį kitos šeimos nariai atakavo Surabajos policijos nuovadą.

„Buvo penki žmonės ant dviejų motociklų. Vienas jų buvo mažas vaikas. Tai viena šeima“, – sakė Indonezijos policijos viršininkas Tito Karnavianas.

Minimas vaikas, aštuonmetė mergaitė, per sprogimus liko gyva ir buvo nuvežta į ligoninę. Žuvo jos motina, tėvas ir du broliai.

Sprogimus bažnyčiose sukėlusios šeimos tėvas buvo IS remiančio ekstremistų tinklo „Jamaah Ansharut Daulah“ (JAD) vietos lyderis.

Pasak T. Karnaviano, atakas bažnyčiose iš dalies galėjo išprovokuoti ir JAD lyderių, įskaitant Amaną Abdurrahmaną, areštas. Atakos siejamos su kruvinu praėjusios savaitės maištu viename kalėjime netoli Džakartos, kurį sukėlė kalinami islamistai.

A. Abdurrahmanas siejamas su keliais kruvinais incidentais, įskaitant 2016 metų mirtininkų išpuolį sostinėje Džakartoje, per kurį žuvo keturi užpuolikai ir keturi civiliai.

Nors atrodo, kad išpuolius bažnyčiose surengusi šeima buvo ištikima IS, ji nebuvo grįžusi iš Sirijos, pirmadienį pranešė policija, patikslindama savo ankstesnius pranešimus.

Šimtai indoneziečių pastaraisiais metais nuvyko kovoti IS gretose už griežta islamo teise valdomą „kalifatą“ Artimuosiuose Rytuose.

Ši svajonė dabar sparčiai blėsta, nes IS prarado daugumą kažkada Irake ir Sirijoje kontroliuotos teritorijos.