Incidentas Venesueloje sukėlė sąjungininkių pasipiktinimą
Ve­ne­sue­los pre­zi­den­tas Ni­co­las Ma­du­ro ap­kal­ti­no Ko­lum­bi­ją dėl nu­ma­no­mo pa­si­kė­si­ni­mo jį nu­žu­dy­ti per Ka­ra­ka­se sa­vait­ga­lį su­reng­tą ka­ri­nį par­adą. Su šiuo iš­puo­liu su­si­ję fi­nan­si­niai rė­mė­jai esą gy­ve­na Jung­ti­nė­se Vals­ti­jo­se, Flo­ri­dos vals­ti­jo­je.

Bepilotės skraidyklės sprogimas, kai buvo sužaloti septyni kariai, šeštadienį įvyko Karakase per karinį paradą. „Tai buvo ataka siekiant mane nužudyti, šiandien mane bandė nužudyti“, – pareiškė N. Maduro. Kiek vėliau atsakomybę prisiėmė mįslinga Venesuelos grupuotė.

Vašingtonas neigė bet kokį savo ryšį su numanomu pasikėsinimu nužudyti. Prezidento Donaldo Trumpo nacionalinio saugumo patarėjas Johnas Boltonas tvirtino, kad JAV vyriausybė niekaip nesusijusi, taip pat kėlė prielaidą, jog šis incidentas galėjo būti dingstis, organizuota paties režimo.

Kolumbija taip pat atmetė kaltinimus ir vadino juos absurdiškais bei nepagrįstais. Juos veikiausiai išprovokavo prezidento Juano Manuelio Santoso neseniai pasakyti žodžiai, kad N. Maduro dienos yra suskaičiuotos, ir režimas žlugs.

Rusijos užsienio reikalų ministerija sekmadienį pasmerkė mėginimą nužudyti Maskvos sąjungininką N. Maduro. „Laikome kategoriškai nepriimtinu teroristinių metodų naudojimą kaip politinės kovos įrankį, – pažymima pranešime. – Tokiais veiksmais siekiama destabilizuoti padėtį šalyje.“

Nikaragvos užsienio reikalų ministras Denisas Moncada taip pat teigė, kad pasikėsinimas nužudyti N. Maduro pakenkė demokratinėms, pažangioms ir revoliucingoms Lotynų Amerikos bei Karibų regiono vyriausybėms.

Prezidentas Nicolas Maduro tvirtina, kad jį bandė nužudyti.AFP/Scanpix nuotrauka

Kubos prezidentas Miguelis Diazas-Canelis ir jo pirmtakas Raulis Castro griežtai pasmerkė mėginimą surengti išpuolį prieš prezidentą N. Maduro. Abu lyderiai išreiškė visišką solidarumą ir besąlygišką paramą Venesuelos vadovui.

Teheranas pasmerkė „žingsnį, vedantį link nestabilumo ir nesaugumo Venesueloje“. Kaip teigė Irano užsienio reikalų ministerijos atstovas Bahramas Ghasemi, tai gali būti naudinga tik šios šalies žmonių ir vyriausybės priešams.

Sirija ragino gerbti šalies suverenumą ir nesikišti į jos vidaus reikalus. Užsienio reikalų ministerija Damaske griežtai smerkė mėginimą nužudyti, nes juo siekta sugriauti saugumą ir stabilumą šalyje.

Ispanijos užsienio reikalų ministerija sekmadienį pasmerkė smurtą, naudojamą politiniams tikslams, taip pat ragino krizę Venesueloje spręsti taikiomis, demokratinėmis priemonėmis.

Vokietija nurodė atidžiai stebinti padėtį, o Portugalija išreiškė nuomonę, kad krizę Venesueloje įmanoma įveikti tik dialogu ir nacionaliniu konsensusu, laikantis demokratijos principų.