Į Šiaurės Korėją renkasi užsienio žurnalistai
Už­sie­nio žur­na­lis­tai an­tra­die­nį at­vy­ko į Šiau­rės Ko­rė­ją ste­bė­ti ža­dė­to bran­duo­li­nių ban­dy­mų po­li­go­no lik­vi­da­vi­mo, ku­ris lai­ko­mas ge­ros va­lios ges­tu prieš pla­nuo­ja­mą vir­šū­nių su­si­ti­ki­mą su Jung­ti­nė­mis Vals­ti­jo­mis. Tie­sa, Pie­tų Ko­rė­jos žur­na­lis­tams Šiau­rės Ko­rė­ja tik pa­sku­ti­nę mi­nu­tę su­tei­kė lei­di­mą.

Dešimtys Kinijos, JAV ir Rusijos, Pietų Korėjos reporterių antradienį užsakytu lėktuvu išskrido iš Pekino į Šiaurės Korėją. Tai pranešė kinų valstybinis transliuotojas CGTN.

Žurnalistai informuos apie Pungjė-ri branduolinių bandymų poligono, esančio kalne šalies šiaurės rytuose, sunaikinimą. Jis planuojamas kuriuo nors metu nuo trečiadienio iki penktadienio. Naujienų agentūra „Agence France-Presse“ ir dalis kitų didžiųjų žiniasklaidos organizacijų negavo kvietimų. Taip pat nemanoma, kad stebėti poligono likvidavimo pakviesti ir kokie nors tarptautiniai ginklų ekspertai.

Pungjė-ri poligone nuo 2006 metų Šiaurės Korėja surengė visus šešis savo branduolinius bandymus. Naujausias ir kol kas galingiausias buvo įvykdytas pernai rugsėjį. Pchenjanas tuomet tvirtino išbandęs vandenilinę bombą.

Šiaurės Korėja žadėjusi, kad Pietų Korėjos žurnalistams bus leista dalyvauti šios savaitės ceremonijoje, vėliau buvo persigalvojusi. Tai turėjo būti vienas diplomatinių žingsnių, skirtų ledams pralaužti po praėjusį mėnesį surengto abiejų Korėjų lyderių susitikimo. Tačiau paskutinę minutę Pchenjanas atsisakė patvirtinti Pietų Korėjos žurnalistų sąrašą. Šalį papiktino šiuo metu vykstančios JAV ir Pietų Korėjos karinės aviacijos pratybos „Max Thunder“ – esą tai „provokacinis aktas“. Visgi trečiadienį Pietų Korėjos susivienijimo ministerija pranešė, Šiaurės Korėja galiausiai visgi leido reporteriams atvykti į šalį. Tačiau kol kas nežinoma, kaip šie žurnalistai pasieks Pungjė-ri branduolinių bandymų poligoną.

Pchenjanas taip pat pagrasino atšaukti JAV prezidento Donaldo Trumpo ir Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong Uno susitikimą Singapūre birželio 12 dieną, nors kelias savaites buvo bandoma užmegzti draugiškus santykius. Šiaurės Korėja apkaltino JAV remiant ją prie sienos dėl vienašališkos denuklearizacijos.