Į Brazilijos prezidentus taikosi ultradešiniųjų pažiūrų atstovas
Kraš­tu­ti­nių de­ši­nių­jų pa­žiū­rų po­li­ti­kas Jai­ras Bol­so­na­ro leng­vai lai­mė­jo sek­ma­die­nį vy­ku­sį Bra­zi­li­jos pre­zi­den­to rin­ki­mų pir­mą­jį ra­tą, bet par­eiš­kė, kad „bal­sa­vi­mo prob­le­mos“ at­ėmė iš jo ga­li­my­bę iš­kart tap­ti vals­ty­bės va­do­vu.

Dabar jam po trijų savaičių reikės susigrumti su kairiųjų pažiūrų varžovu.

63 metų buvęs oro desantininkas J. Bolsonaro, žadantis didžiausioje Lotynų Amerikos šalyje sutriuškinti nusikalstamumą, gavo 46 proc. balsų, rodo oficialūs negalutiniai duomenys, paskelbti suskaičiavus beveik visus balsus. Kadangi nė vienas kandidatas nesurinko daugiau kaip 50 proc. balsų, bus rengiamas antrasis turas.

Taigi, spalio 28-ąją J. Bolsonaro varžysis su 29 proc. balsų gavusiu ir antru likusio kairiojo sparno kandidatu Fernando Haddadu.

Buvęs San Paulo meras F. Haddadas, tapęs kairiosios Darbo partijos kandidatu, nes dėl prezidento posto nebuvo leista kovoti už korupciją kalėti nuteistam buvusiam šalies lyderiui Luizui Inacio Lulai da Silvai, antrajame rate bus lygiavertis varžovas J. Bolsonaro, rodo apklausos.

J. Bolsonaro šalininkai dėl rinkimų rezultatų protestavo prie Aukščiausiojo rinkimų tribunolo būstinės sostinėje Brazilijoje, skanduodami „Apgavystė!“

Kiti J. Bolsonaro rinkėjai irgi liejo kartėlį, nors balsavimo rezultatai daugmaž atitiko visuomenės apklausų duomenis.

„Tikėjomės laimėti per pirmąjį ratą“, – Rio de Žaneire sakė 77 metų pensininkė Lourdes Azevedo.

„Dabar padėtis keblesnė: antrasis turas yra rizika“, – pridūrė ji.

F. Haddadas, kreipdamasis į savo šalininkus, pareiškė, kad artėjantis antrasis rinkimų turas yra „auksinė galimybė“ ir paragino J. Bolsonaro susitikti su juo debatuose.