Honkonge apstu karo laikų bombų
Dėl sta­tyb­vie­tė­je ras­tos An­tro­jo pa­sau­li­nio ka­ro lai­kų bom­bos Hon­kon­ge te­ko eva­kuo­ti šim­tus žmo­nių.

Šiais metais tai jau trečias toks radinys Honkonge. Policija užtvėrė verslo rajono Van Čai gatves ir iš parduotuvių, restoranų bei biurų evakavo maždaug 1200 žmonių.

Ekspertai iškasė ir neutralizavo 450 kg sveriančią amerikiečių gamintą bombą, kuri ten išbuvo daugiau kaip 70 metų. Ji yra tokio pat modelio kaip ir kitos dvi, aptiktos toje pačioje metropoliteno stoties statybvietėje sausio mėnesį.

„Ankstesnės dvi bombos gulėjo horizontaliai, o ši stovi vertikaliai. Du trečdaliai bombos yra po žeme. Mums reikia atkasti bent dalį objekto, kad galėtume pradėti savo operaciją“, – aiškino sprogmenų neutralizavimo specialistas Lai Ngo-yau.

Per Antrąjį pasaulinį karą Honkonge vyko įnirtingos japonų ir sąjungininkų pajėgų kovos. Žygeiviai ir statybininkai čia vis dar randa nesprogusių bombų. Vietos istorikas Jasonas Wordie sakė, kad Honkongą 1941 metais, prasidedant Ramiojo vandenyno kampanijai, smarkiai bombardavo Jungtinės Valstijos. „Buvo taikomasi į komercinius dokus visame uoste“, – teigė istorikas.

2016 metais vienas žygeivis netoli Hapi Valio rajono rado 6 nesprogusias Antrojo pasaulinio karo laikų granatas ir du minosvaidžio sviedinius. 2014-aisiais policija neutralizavo kone toną svėrusią karo laikų bombą – didžiausią, kada nors aptiktą šiame mieste.