Gvatemaloje išsiveržusio ugnikalnio aukų daugėja
Gva­te­ma­lo­je nuo sa­vait­ga­lio be­si­ver­žian­čia­me Fue­go ug­ni­kal­ny­je drioks­te­lė­jus ga­lin­gam spro­gi­mui šios sti­chi­nės ne­lai­mės au­kų skai­čius iš­au­go iki ma­žiau­siai 73, o dar be­veik 200 žmo­nių te­bė­ra din­gę, an­tra­die­nį pra­ne­šė ci­vi­li­nės sau­gos par­ei­gū­nai.

„Dabar turime sąrašą su vardais ir miestais, kur yra dingusių žmonių. Turime skaičių – mums nežinome 192 žmonių buvimo vieta“, – žurnalistams sakė krizių valdymo biuro atstovas Sergio Cabanasas.

Padidėjus ugnikalnio aktyvumui buvo evakuotos septynios gyvenvietės, o gelbėjimo darbai sustabdyti.

Netoli ugnikalnio esančiame Eskuintlos mieste panikos apimti gyventojai skubėjo automobiliais palikti pavojingą zoną, todėl susidarė didelės eismo spūstys.

Vienas naujienų agentūros AFP fotografas matė į dangų iškilusį didelį pelenų debesį. Pareigūnai stengėsi evakuoti visus rastus žmones, bet galiausiai policija, kariai ir gelbėtojai turėjo sustabdyti paieškas.

Pareigūnai anksčiau sakė, kad žuvusiųjų paieškos išsiveržimo sunaikintuose kalnų kaimuose vyksta lėtai dėl raižyto reljefo, verdančio purvo srautų, ugnikalnio spjaudomų akmenų ir pelenų.

„Tęsime darbą, kol rasime paskutinę auką, nors nežinome, kiek jų yra. Tikrinsime teritoriją tiek kartų, kiek reikės“, – AFP sakė Sergio Cabanasas.

Vis dėlto blėsta viltys, kad pavyks rasti daugiau gyvų likusių žmonių.

„Kai užklumpa piroklastinis srautas, išgyventi sunku“, – pažymėjo pareigūnas ir pripažino, kad kai kurių žmonių, atsidūrusių dideliu greičiu šlaitais besiritančių įkaitusių dujų ir vulkaninės medžiagos srautų kelių, gali nepavykti rasti.

3 763 m aukščio Fuego ugnikalnis, esantis už 35 km į pietvakarius nuo sostinės, išsiveržė sekmadienį ryte. Po maždaug keturių valandų kalno šlaitu pradėjo tekėti lava, niokodama jos kelyje atsidūrusius kelius ir degindama namus.

Išsiveržimo metu išmesti pelenai aplinkinėse vietovėse pilku sluoksniu padengė augalus, medžius, gatves ir mašinas.

Prezidentas Jimmy Moralesas šalyje paskelbė trijų dienų gedulą.

Fuego ugnikalnis jau buvo išsiveržęs vasarį.

Gvatemaloje yra du kiti veikiantys ugnikalniai – Santjagitas, esantis vakarinėje šalies dalyje, ir į pietus nuo sostinės stūksanti Pakaja.