Gruzija krypties į Vakarus nekeis
Vil­niu­je vie­šin­tis Gru­zi­jos už­sie­nio rei­ka­lų mi­nis­tras Da­vi­das Zal­ka­lia­nis sa­ko, kad Tbi­li­sis po sek­ma­die­nį vyk­sian­čių pre­zi­den­to rin­ki­mų to­liau sieks in­teg­ra­ci­jos į Va­ka­rus, ne­pai­sant to, kas lai­mės rin­ki­mus.

„Nesitikime jokių pokyčių“, – žurnalistams antradienį teigė D. Zalkalianis, paklaustas, ar po prezidento rinkimų galima tikėtis pokyčių Gruzijos užsienio politikoje.

„Gruzijos užsienio politikos prioritetai yra integracija į europines ir euroatlantines struktūras. Tai vienas svarbiausių politikos prioritetų, kuris jau yra atspindėtas Gruzijos Konstitucijoje“, – pridūrė jis.

Gruzijos ekspertų nuomone, rinkimus į valstybės vadovo postą daugiausiai šansų laimėti turi nepriklausoma kandidatė, parlamento narė ir buvusi užsienio reikalų ministrė Salomė Zurabišvili, ją aktyviai palaiko valdančioji partija „Gruzijos svajonė“, bei buvusios valdančiosios partijos „Vieningas nacionalinis judėjimas“ iškeltas kandidatas, taip pat buvęs užsienio reikalų ministras Grigolas Vašadzė.

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius teigė, kad politikos tęstinumo leidžia tikėtis Gruzijos visuomenė, remianti narystę Europos Sąjungoje ir NATO.

„Tai leidžia kalbėti apie šio kelio negrįžtamumą ir politinės krypties nekintamumą, nepaisant rinkimų. Mes, žinoma, to tikimės“, – kalbėjo ministras.

Gruzijos prezidento rinkimuose varžosi 25 kandidatai.