Geriausia gyventi Vienoje
Aus­tri­jos sos­ti­nė Vie­na pa­gal gy­ve­ni­mo ko­ky­bę vis dar ka­ra­liau­ja tarp pa­sau­lio mies­tų, o štai Vil­nius, kaip ro­do JAV bend­ro­vės „Mer­cer“ at­lik­tas ty­ri­mas, uži­ma 81 vie­tą.

Niujorke įsikūrusi bendrovė „Mercer“, veikianti žmogiškųjų išteklių ir finansinių konsultacijų sektoriuje, kasmet pagal gyvenimo kokybę reitinguoja 231 pasaulio miestą. Jos kriterijai – politinis stabilumas, sveikatos apsauga, švietimas, nusikalstamumo lygis, laisvalaikis ir transportas.

Tarp dešimties miestų, kuriuose geriausia gyventi, net 8 yra europietiški. Į pirmą dešimtuką patenka trys Vokietijos (Miunchenas, Diuseldorfas, Frankfurtas) ir trys Šveicarijos (Ciurichas, Ženeva, Bazelis) miestai, po vieną iš Naujosios Zelandijos, Kanados ir Australijos.

1,8 mln. gyventojų turinti Viena sąrašo viršuje atsiduria jau 9 kartą iš eilės. Austrijos sostinė gali pasigirti intensyviu kultūriniu gyvenimu, kokybiška sveikatos apsauga, o būstui skiriamos išlaidos čia reliatyviai kuklios.

Penktoje vietoje esantis Vankuveris – geriausią gyvenimo kokybę siūlantis miestas Šiaurės Amerikoje. Iš Azijos miestų tuo pasižymi Singapūras (25). Bet jei trokštate įsikurti Lotynų Amerikoje, reikėtų rinktis Montevidėją (77), Urugvajuje. Geriausią gyvenimo kokybę Afrikos žemyne rasite Pietų Afrikos Respublikos mieste Durbane (89).

Vilnius tarp 231 miesto užima 81 vietą. Jis lenkia Varšuvą (82), Taliną (87) ir Rygą (90). Iš mums artimiausių miestų geriausia gyvenimo kokybe gali pasigirti Praha, atsidūrusi 69 pozicijoje.

Bagdadas paskutinėje sąrašo vietoje yra jau 10 kartą iš eilės.