George'as Sorosas rengia kampanija dėl antrojo „Brexit“ referendumo
Veng­rų kil­mės ame­ri­kie­čių mi­li­jar­die­riaus Geor­ge'o So­ro­so fi­nan­suo­ja­ma kam­pa­ni­ja penk­ta­die­nį pri­sta­tė pla­ną dėl an­tro Di­džio­sios Bri­ta­ni­jos bal­sa­vi­mo dėl na­rys­tės Eu­ro­pos Są­jun­go­je.

Šios gairės buvo pristatytos tebetvyrant sumaiščiai dėl Britanijos ateities santykių su Bendrija.

Kampanija „Best for Britain“ (Geriausia Britanijai) nurodė, jog bando surinkti 70 parlamentarų paramą, kad debatai dėl „Brexit“ pasiektų parlamentą ir įstatymų leidėjai rudenį sušauktų referendumą, turintį įvykti kovą.

„Žmonių balsavimas“ būtų surengtas prieš 2019-ųjų kovo 29-ąją, kai Britanija turėtų palikti ES. Kampanijos atstovai siūlo, kad prieš balsavimą kurį laiką turėtų vykti „nacionalinis pokalbis“ šia tema.

„Daugiau jokios politikos „iš viršaus žemyn“. Daugiau jokio melo. Jokių pasiteisinimų“, – pareiškė kampanijos vadovė Eloise Todd.

„Tai turi būti tikrų paprastų žmonių pastangos, kad per sąžiningas ir atviras kampanijas būtų nustatyti abiejų kelių mūsų šaliai privalumai ir trūkumai“, – pridūrė ji.

Finansininkas ir filantropas G. Sorosas „Best for Britain“ skyrė 400 tūkst. svarų (456 tūkst. eurų), o laikraščio „The Mail on Sunday“ vedamajame jis parašė, kad yra „tikras anglofilas“, laikantis „Brexit“ tragiška klaida“.

Euroskeptiškai nusiteikusi spauda kaltino jį bandant įvykdyti sabotažą per 2016-ųjų birželio referendumą, kuriame 52 proc. britų nusprendė, kad jų šalis turi trauktis iš ES.

Praėjusį mėnesį leidinys „Daily Mail“ pirmajame puslapyje išspausdino straipsnį apie „Best for Britain“ sumanymą su antrašte „Paviešintas planas suardyti „Brexit“.

Britanijos premjerės Theresos May atstovė penktadienį pareiškė, kad „antro referendumo nebus“.