Gelbėjimo operacija: ieškoma žmonių, kurie vandenyne dreifuoja jau apie savaitę
Aus­tra­li­jos ir JAV lėk­tu­vai pri­si­jungs prie gel­bė­ji­mo ope­ra­ci­jos, per ku­rią ieš­ko­ma žmo­nių, ga­lė­ju­sių iš­gy­ven­ti per 50 ke­lei­vių pluk­džiu­sio kel­to ka­tas­tro­fą Ra­mio­jo van­de­ny­no pie­ti­nė­je da­ly­je, pir­ma­die­nį pra­ne­šė par­ei­gū­nai.

Naujosios Zelandijos karinių oro pajėgų lėktuvas „Orion“ jau žvalgo už Italiją didesnę Ramiojo vandenyno teritoriją. Šis orlaivis sekmadienį dreifuojančioje valtyje aptiko per katastrofą išgyvenusius septynis žmones.

Šie asmenys – trys vyrai, trys moterys ir 14-os metų paauglė, buvo kelte „MV Butiraoi“, kuris sausio 18-ąją išplaukė iš Kiribačio.

Šios atokios salų valstybės pareigūnai apie kelto dingimą paskelbė penktadienį, kai aštuntą parą nuo kelionės pradžios iš jo nebuvo gauta jokių žinių.

Pirmadienį buvo sutarta, kad prie paieškų prisijungs Australijos jūrų saugumo administracijos reaktyvinis lėktuvas ir JAV pakrančių apsaugos tarnybos „Hercules“, pranešė Naujosios Zelandijos gelbėjimo koordinavimo centras.

Centro atstovas Gregas Johnstonas pažymėjo, kad tai paieškų operacija itin sudėtinga, nes keltas dingo labai atokiame vandenyno rajone.

Jis sakė, kad jau išžvalgyta 385 tūkst. kvadratinių kilometrų teritorija, tačiau paieškų rajonas nuolat plečiamas atsižvelgiant į tai, kur katastrofą išgyvenusius žmones galėjo nunešti srovės.

Naujosios Zelandijos gynybos pajėgų komandoras Darrynas Webbas sakė, kad jei dar esama išgyvenusiųjų, tie žmonės vandenyne dreifuoja jau apie savaitę.

„Manoma, kad gali būti gelbėjimo plaustas su kitais išsigelbėjusiais žmonėmis... Neprarandame optimizmo ir tikimės, kad rasime daugiau išsigelbėjusiųjų“, – sakė jis Naujosios Zelandijos radijui.

Pasak D. Webbo, septyni dreifuojančioje valtyje rasti žmonės saugiai perkelti į netoliese buvusį žvejybos laivą, o Kiribačio patrulinis laivas nugabens juos į sausumą.

Paieškos operacijoje dalyvauja ir du prekybos laivai.

17,5 metro ilgio medinis katamaranas „MV Butiraoi“ iš Nonoučio salos į Kiribačio sostinę Pietų Taravą, kurias skiria 250 km, išplaukė sausio 18 dieną.

Vietos pareigūnai sakė, kad prieš šią kelionę „MV Butiraoi“ buvo užplaukęs ant seklumos, todėl teko taisyti laivasraigčio veleną.

Naujoji Zelandija pasiuntė savo karinį lėktuvą žvalgyti vandenyno, kai penktadienį vėlai vakare į ją pagalbos kreipėsi Fidžio pareigūnai, koordinuojantys paiešką.

Kiribatis yra skurdi valstybė 33 atoluose, turinti 110 tūkst. gyventojų ir esanti už maždaug 3 460 km į šiaurės rytus nuo Fidžio.