Galbūt rengiasi smūgiui
Po tre­čia­die­nio įspė­ji­mo Ru­si­jai, kad lauk­tų į Si­ri­ją at­skrie­jan­čių JAV ra­ke­tų, kaip at­sa­ko į Mask­vos są­jun­gi­nin­ko Bas­ha­ro al-As­sa­do pa­jė­gų prieš ci­vi­lius Du­mo­je įvyk­dy­tą nu­ma­no­mą che­mi­nę at­aką, ket­vir­ta­die­nį Do­nal­das Trum­pas kiek su­švel­ni­no to­ną.

„Niekada nesakiau, kada įvyks ataka prieš Siriją. Galbūt labai greitai arba visai negreitai!“ – savo tviterio paskyroje iš pat ryto JAV laiku parašė šalies prezidentas.

Nepaisant tokio pareiškimo, manoma, kad Vakarų valstybės vis dėlto rengiasi smūgiui Sirijoje.

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas ketvirtadienį pareiškė, kad turi įrodymų, jog Sirijos prezidento B. al-Assado režimas iš tikrųjų panaudojo cheminį ginklą. Duodamas interviu Prancūzijos televizijai TF1 prezidentas teigė, kad kasdien palaiko kontaktą su D. Trumpu, ir jie kartu apsispręs dėl atsako „pasirinktu laiku, kai nuspręsime, kada jis bus naudingiausias ir efektyviausias“.

E. Macronas, kuris anksčiau yra teigęs, kad panaudojant cheminį ginklą Sirijoje buvo peržengta raudona linija, pareiškė, jog vienas jo tikslų yra „atimti iš režimo galimybę vykdyti chemines atakas“. Tačiau Prancūzijos lyderis pakartojo, kad norėtų išvengti „eskalacijos“.

„Prancūzija jokiais būdais neleis eskalacijos ir nieko, kas pakenktų stabilumui regione, bet negalime leisti egzistuoti tokiems režimams, kurie mano galintys blogiausiais būdais pažeidinėti tarptautinius įstatymus ir likti nenubausti“, – sakė jis.

Britų ministrė pirmininkė Theresa May ketvirtadienį turėjo surengti vyriausybės posėdį, kad aptartų Didžiosios Britanijos atsaką. Šaltiniai BBC pranešė, kad ji būtų linkusi prisidėti prie JAV ir Prancūzijos karo veiksmų, nesiekdama parlamento leidimo.

Vokietijos kanclerė Angela Merkel ketvirtadienį pareiškė, jog jos šalis neprisidės prie galimų karo veiksmų Sirijoje, tačiau remia žinutę, kad cheminio ginklo naudojimas yra nepriimtinas.

Per šeštadienį Dumoje įvykdytą ataką žuvo per 70 žmonių, o dar 500 asmenų prireikė medicinos pagalbos.