Estija ir Rusija apsikeitė už šnipinėjimą nuteistais asmenimis
Es­ti­jos avia­ci­jos tech­no­lo­gi­jų vers­li­nin­kas Rai­vo Su­si, už šni­pi­nė­ji­mą Ru­si­jos nu­teis­tas 12 me­tų ka­lė­ti, šeš­ta­die­nį bu­vo iš­keis­tas į Es­ti­jo­je nu­teis­tą ru­sų šni­pą Ar­tio­mą Zin­čen­ką, pra­ne­šė es­tų Sau­gu­mo po­li­ci­ja (Ka­Po).

„Estijos Respublika ir Rusijos Federacija šiandien iškeitė Rusijos pilietį Artiomą Zinčenką, pripažintą kaltu dėl šnipinėjimo Estijoje, į Estijos pilietį Raivo Susi, pripažintą kaltu šnipinėjus Rusijoje, – sakoma KaPo pranešime. – Apsikeitimas įvyko šiandien, vasario 10 dieną, 10 valandą (Estijos ir Lietuvos laiku) Koidulos sienos perėjoje.“

Talino teismas penai gegužę skyrė penkerių metų laisvės atėmimo bausmę A. Zinčenkai, pripažintam neteisėtai bendradarbiavus su Rusijos karine žvalgyba (GRU).

Tuo metu R. Susi buvo suimtas 2016-ųjų vasarį Maskvos Šeremetjevo oro uoste. Jam buvo pateikti kaltinimai šnipinėjimu 2004–2007 metais. Pranešama, kad jo verslas buvo susijęs su prekyba lėktuvais ir jų remontu.

Abu asmenys buvo pateikę prašymus suteikti malonę, kuriuos Estijos ir Rusijos valstybių vadovai patenkino, nurodė KaPo.

„Estijos valstybė kiek galėdama padeda savo piliečiams, – po apsikeitimo sakė Saugumo policijos generalinis direktorius Arnoldas Sinisalu. – Estija išsiuntė į Rusiją čia nusikaltimą įvykdžiusį šnipą, o estų verslininkas po ilgo kalinimo Rusijoje grįžo pas artimuosius.“

„Raivo Susi grįš į savo šeimą. Jam reikia laiko atsigauti po to, ką patyrė, todėl prašome supratingai vertinti jo pageidavimą kol kas susilaikyti nuo viešų pareiškimų“, – pridūrė KaPo vadovas.