ES pareigūnai skundžiasi „Brexit“ proceso „netvarka“
Jung­ti­nė­je Ka­ra­lys­tė­je at­sis­ta­ty­di­nus vy­riau­sia­jam „Bre­xit“ de­ry­bi­nin­kui ir už­sie­nio rei­ka­lų se­kre­to­riui, Eu­ro­pos Są­jun­gos aukš­čiau­sio ran­go par­ei­gū­nai pir­ma­die­nį sa­kė, kad „Bre­xit“ jau tam­pa ne­tvar­ka Eu­ro­pai.

Britanijos „Brexit“ sekretorius Davidas Davisas atsistatydino sekmadienį vakare, o diplomatijos vadovas Borisas Johnsonas savo atsistatydinimo pareiškimą įteikė pirmadienį.

Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas pirmadienį apgailestavo, kad „visa „Brexit“ idėja nedingo kartu su Davidu Davisu“.

D. Tuskas pridūrė: „Brexit“ sukelta netvarka yra didžiausia problema per ES ir JK santykių istoriją, ir ji yra vis dar labai toli nuo sprendimo, su ponu Davisu ar be jo.“

Kiek vėliau socialiniame tinkle „Twitter“ jis parašė, kad taip pat apgailestauja, kad „Brexit“ idėja nedingo iš Britanijos diplomatijos vadovo posto pasitraukus B. Johnsonui.

„Galiu tik apgailestauti, kad „Brexit“ idėja neišėjo drauge su Davisu ir Johnsonu. Bet... kas gali žinoti?“, – rašė D. Tuskas.

Paprašytas apibūdinti savo reakciją į B. Johnsono atsistatydinimą Europos Komisijos pirmininkas Jeanas-Claude'as Junckeris sarkastiškai pasakė, jog „tai aiškiai įrodo, kad Čekerse (ministrų) kabinetas buvo vieningas“.

J.-C. Junckeris turėjo omenyje penktadienį įvykusį britų vyriausybės pasitarimą ministrės pirmininkės Theresos May oficialiojoje užmiesčio rezidencijoje Čekerse netoli Londono.

Per šį 12 valandų trukusį pasitarimą turėjo būti išspręsti vidaus nesutarimai dėl „Brexit“.