Erdoganas paskelbtas kandidatu Turkijos prezidento rinkimuose
Tur­ki­jos val­dan­čio­ji par­ti­ja ket­vir­ta­die­nį pa­tvir­ti­no pre­zi­den­to Re­ce­po Tayyi­po Er­do­ga­no kan­di­da­tū­rą pir­ma­lai­kiams rin­ki­mams bir­že­lio mė­ne­sį, o pa­grin­di­nė opo­zi­ci­nė par­ti­ja sa­vo kan­di­da­to dar ne­pas­kel­bė.

Premjeras Binali Yildirimas sakė, kad Teisingumo ir plėtros partijai (AKP) vadovaujantis R. T. Erdoganas bus jos aljanso su kitomis politinėmis partijomis, įskaitant dešiniojo sparno Nacionalistų judėjimo partiją (MHP), kandidatas.

„Dėl mūsų kandidato jau seniai nusprendė žmonės. Mūsų kandidatas yra liaudies kandidatas, mūsų kandidatas yra liaudies žmogus“, – paskelbė B. Yildirimas.

64 metų R. T. Erdoganas pirmą kartą prezidentu buvo išrinktas 2014 metų rugpjūtį.

Jo kandidatūrą B. Yildirimas ir MHP lyderis Devletas Bahceli penktadienį oficialiai pateiks Aukščiausiajai rinkimų komisijai.

Anksčiau šiais metais AKP ir MHP susitarė drauge dalyvauti parlamento ir prezidento rinkimuose, kurie turėjo įvykti 2019 metų lapkritį. Praėjusį mėnesį R. T. Erdoganas daug ką nustebino pareiškimu, kad šalies politinę sistemą pakeisiantys rinkimai įvyks šių metų birželio 24 dieną.

Po šių rinkimų įsigalios konstitucijos pataisos, numatančios prezidentinę valdymo sistemą. Pataisoms nedidele persvara buvo pritarta per referendumą 2017 metų balandį.

AKP atstovas Mahiras Unalas vėliau ketvirtadienį reporteriams sakė, kad prie AKP-MHP aljanso taip pat prisidės ultranacionalistų Didžiosios vienybės partija (BBP).

Siekdama mesti iššūkį R. T. Erdoganui ir jo aljansui pagrindinė opozicinė Respublikonų liaudies partija (CHP) turi paskelbti apie savo keturių partijų aljansą su nauja partija „Iyi“ („Gerai“) ir mažesnėmis Demokratų partija bei konservatyviąja „Saadet“ („Sėkmės“) partija.

„Iyi“ lyderė, buvusi vidaus reikalų ministrė Meral Aksener užsiregistravo kandidate varžytis su R. T. Erdoganu prezidento rinkimuose, o CHP savo kandidato dar nepaskyrė.

Ketvirtadienį suintensyvėjo spėlionės, kad šios partijos kandidatas bus garsus CHP parlamentaras Muharremas Ince.

M. Ince neužsiminė, kad bus kandidatas, bet, kaip pranešė valstybinė Anatolijos naujienų agentūra, jo kolega iš CHP Ilhanas Kesici sakė jau paskambinęs M. Ince pasveikinti jo su išrinkimu.

Oficialaus CHP pareiškimo apie jos kandidatą laukiama penktadienį ryte.