Emmanuelis Macronas švelnina situaciją tarp Izraelio ir Irano
Pra­ncū­zi­jos pre­zi­den­tas Em­ma­nue­lis Mac­ro­nas ket­vir­ta­die­nį par­agi­no siek­ti „dees­ka­la­vi­mo“ tarp Iz­rae­lio ir Ira­no, iz­rae­lie­čių ar­mi­jai pa­skel­bus apie smū­gius ira­nie­čių tai­ki­niams Si­ri­jo­je.

„Jis ragina deeskaluoti“, – sakoma prezidentūros pareiškime. Jame priduriama, kad E. Macronas vėliau ketvirtadienį aptars šį klausimą Vakarų Vokietijos Acheno mieste susitikęs su kaclere Angela Merkel.

Izraelio armija ketvirtadienį paskelbė, kad smogė dešimtims Irano kariškių taikinių visoje Sirijoje. Tai viena didžiausių Izraelio karinių operacijų pastaraisiais metais ir didžiausias Irano taikinių puolimas.

Izraelis teigia reidus įvykdęs po maždaug 20 raketų paleidimo iš Sirijos į jo pajėgas okupuotose Golano aukštumose. Raketos buvo paleistos maždaug vidurnaktį.

Incidentas įvyko kelias savaites augant įtampai, po JAV prezidento Donaldo Trumpo antradienio sprendimo pasitraukti iš svarbios 2015 metų sutarties su Iranu dėl jo branduolinės programos. Izraelis ilgą laiką propagavo tokį žingsnį.

E. Macronas vokiečių savaitraščiui „Der Spiegel“, kuris jo interviu paskelbė savaitgalį, sakė, kad JAV pasitraukimas iš susitarimo su Iranu galėtų atverti „Pandoros skrynią“, ir pridūrė: „Tai gali reikšti karą.“