Emmanuelis Macronas pertvarkė vyriausybę
Pra­ncū­zi­jos pre­zi­den­tas Em­ma­nue­lis Mac­ro­nas an­tra­die­nį, po dvi sa­vai­tes sklan­džiu­sių gan­dų apie ga­li­mus po­ky­čius mi­nis­trų ka­bi­ne­te, pert­var­kė vy­riau­sy­bę, o bu­vęs so­cia­lis­tų įsta­ty­mų lei­dė­jas Chris­top­he'as Cas­ta­ne­ras jo­je užims svar­bų vi­daus rei­ka­lų mi­nis­tro pos­tą.

Šį pertvarkymą teko atlikti spalio 2-ąją netikėtai atsistatydinus ankstesniam vidaus reikalų ministrui Gerard'ui Collomb'ui. Šis žingsnis tapo skaudžiu smūgiu 40-mečiui E. Macronui, kurio populiarumas pastaruoju metu buvo nusmukęs į rekordines žemumas.

Ch. Castaneras – vienas iš svarbiausių E. Macrono artimiausios aplinkos veikėjų. Šis politikas rėmė jaunąjį lyderį nuo pat jo prezidentinės kampanijos pradžios, o šiuo metu taip pat eina E. Macrono partijos „Respublika, pirmyn!“ (Le Republique En Marche, LREM) pirmininko pareigas.

E. Macronas tikriausiai viliasi, kad pertvarkyta vyriausybė, įskaitant naujus veidus Kultūros, Žemės ūkio ir vadinamosios socialinės sanglaudos ministerijos vadovų postuose, pasiųs signalą apie naują startą po kelių neramių mėnesių.

Centristinių pažiūrų lyderis liepą buvo pirmąkart įtrauktas į didelį skandalą, kai vienas jo padėjėjas saugumo reikalams buvo nufilmuotas mušantis protestuotoją. Be to, nuo rugsėjo pradžios iš vyriausybės pasitraukė trys ministrai.

Lėtėjanti ekonomika ir susirūpinimas dėl Prancūzijos gyventojų perkamosios galios, taip pat virtinė prezidento kalbos riktų irgi prisidėjo prie jo populiarumo sumažėjimo.

Apklausos rodo, kad E. Macrono reitingai pasiekė žemiausią lygį nuo jo pergalės per 2017-ųjų gegužę vykusius rinkimus: prezidento darbą teigiamai vertina tik apie 30 proc. prancūzų rinkėjų.