EK pirmininkas „Brexit“ vadina tragedija, ET vadovas prabilo dainos žodžiais
Eu­ro­pos Ko­mi­si­jos (EK) pir­mi­nin­kas Jea­nas Clau­de­‘as Junc­ke­ris Di­džio­sios Bri­ta­ni­jos iš­sto­ji­mą iš Eu­ro­pos Są­jun­gos (ES) sek­ma­die­nį pa­va­di­no tra­ge­di­ja.

„Tai liūdna diena“, – pareiškė jis, atvykęs į aukščiausiojo lygio susitikimą, kuriame bus patvirtintas susitarimas dėl Didžiosios Britanijos pasitraukimo iš bloko.

„Matyti, kaip tokia šalis kaip Didžioji Britanija ... traukiasi iš ES, nėra džiugu ir tai nėra proga švęsti. Tai liūdna akimirka ir tai tragedija“, – pridūrė jis.

Tačiau jis pabrėžė, kad Didžioji Britanija iš ES traukiasi, turėdama geriausią susitarimą, kokio tik galėjo tikėtis.

Paklaustas, ar būtų galima pasiekti geresnį susitarimą, jeigu Didžiosios Britanijos parlamentas atmestų dabartinį projektą, J. C. Junckeris atsakė: „Štai susitarimas. Tai geriausias įmanomas susitarimas. Europos Sąjunga nepakeis savo esminės pozicijos.“

Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas prieš šeštadienio vakare įvykusias derybas su Didžiosios Britanijos ministre pirmininke Theresa May prisiminė britų roko grupės „Queen“ dainą „Friends Will Be Friends“ („Draugai liks draugais“).

„Kaip rytojaus šūkis, lygiai prieš 27 metus [anapilin] išėjusio Freddie Mercury žodžiai: „Draugai iki pat galo liks draugais“, – parašė jis socialiniame tinkle „Twitter“.

Briuselyje sekmadienį vyksta neeilinis ES aukščiausiojo lygio susitikimą, kuriame 27 bloko valstybių narių vadovai svarstys, ar pritarti Jungtinės Karalystės išstojimo sutarties pagrindinėms sąlygoms.