Egiptietė išvengė kalėjimo, nes atsiprašė
By­los, iš­kel­tos egip­tie­čių ak­to­rei Ra­niai Yous­sef dėl pa­si­ro­dy­mo su per­ma­to­ma su­kne­le, bu­vo nu­trauk­tos, nes ji vie­šai at­sip­ra­šė, tre­čia­die­nį pa­skel­bė du šiuos skun­dus pa­tei­kę tei­si­nin­kai.

R. Youssef, praėjusią savaitę pasirodžiusi su kojų neslėpusia juodų nėrinių suknele, buvo apkaltinta „skatinusi ištvirkimą“.

Pasipiktinimą sukėlusią suknelę aktorė vilkėjo praėjusį ketvirtadienį per Kairo tarptautinio kino festivalio uždarymą. Jos nuotraukoms pasklidus socialiniuose tinkluose, teisininkai pateikė skundą. Jį ėmėsi tirti Egipto vyriausiasis prokuroras.

„Šį rytą atsiėmėme skundą, kurį buvome pateikę dėl Ranios Youssef“, – naujienų agentūrai AFP sakė teisininkas Ameras Abdelsalamas.

45 metų aktorė sausio 12 dieną turėjo pasirodyti teisme dėl atskirų ieškinių, kuriuos buvo pateikę A. Abdelsalamas ir Samiras Sabri (Samiras Sabris), žinomi dėl panašių bylų ir kitoms viešoms figūroms.

R. Youssef atvejis sukėlė kontroversiją Egipte ir išprovokavo emocingus debatus socialinėje žiniasklaidoje dėl „viešo padorumo“ ir, taip pat, dėl to, ar atviro drabužio vilkėjimas užtraukia įkalinimo bausmę.

R. Youssef atvejis sukėlė kontroversiją Egipte ir išprovokavo emocingus debatus socialinėje žiniasklaidoje dėl „viešo padorumo“ ir, taip pat, dėl to, ar atviro drabužio vilkėjimas užtraukia įkalinimo bausmę.

Kilęs triukšmas privertė aktorę atsiprašyti. Šalies žiniasklaidai ji sakė, kad nesitikėjo tokios didelės reakcijos ir nebūtų vilkėjusi tos suknelės, jei būtų žinojusi, kokį pasipiktinimą ji sukels.

Trečiadienį socialiniame tinkle „Facebook“ R. Youssef parašė, kad prokuratūroje praleido keturias valandas, o paskui buvo paleista.

„Tyrimas dar vyksta“, – pridūrė ji.

Egipto valstybinė informavimo tarnyba (VIT) nurodė, jog nušviesdama R. Youssef atvejį tarptautinė žiniasklaida „išpūtė kai kurias neigiamas praktikas, susijusias su asmens laisve Egipte“.

Žiniasklaidos priemonės savo „išvadas grindė vien pradiniais krizės įvykiais ir nepadarė pauzės, kad pažiūrėtų, kaip viskas pasirodys ir galiausiai baigsis“, nurodė užsienio žiniasklaidą reguliuojanti VIT.

Tarnyba patvirtino, kad ieškiniai R. Youssef buvo atšaukti.

Egipto visuomenė daugiausia yra konservatyvi. Anksčiau šiais metais prokurorai už „ištvirkimo skatinimą“ buvo keturioms dienoms sulaikę vieną dainininkę, kurios vaizdo įrašas su jausmingais rytietiškais šokiais ir dviprasmiškais gestais išplito internete.

Pernai kita popdainininkė dėl panašių kaltinimų, susijusių su esą provokuojamu vaizdo įrašu, buvo nuteista dvejus metus kalėti. Po apeliacijos bausmė jai buvo sutrumpinta iki vienų metų.