Donaldo Trumpo triumfas: sutarta perrašyti NAFTA sutartį
Ka­na­dos ir JAV de­ry­bi­nin­kai vė­lai sek­ma­die­nį su­si­ta­rė, kaip bus re­for­muo­ta Šiau­rės Ame­ri­kos lais­vo­sios pre­ky­bos su­tar­tis (NAF­TA), pra­ne­šė ka­na­die­čių ži­niask­lai­da.

Susitarimas buvo pasiektas po ilgiau kaip metus trukusių derybų, inicijuotų JAV prezidento Donaldo Trumpo, nepatenkinto prieš 24 metus sudaryta sutartimi.

Televizija CTV citavo aukšto rango amerikiečių šaltinį, sakiusį, kad abi pusės pasiekė susitarimą ir kad laukiama paskelbiant bendro pareiškimo.

Kita kanadiečių televizija CBC nurodė, kad „vienas aukšto rango šaltinis“ patvirtino, jog susitarta dėl nausiosios NAFTA sutarties reikšmingų skyrių.

Ši žinia buvo paskelbta po Kanados ministro pirmininko Justino Trudeau sušaukto nepaprastojo kabineto posėdžio. Vyriausybė susirinko tartis 22 val. vietos (5 val. Lietuvos) laiku, likus dviem valandoms iki galutinio termino vidurnaktį, kai atnaujintas sutarties tekstas turėjo būti pateiktas JAV Kongresui.

D. Trumpas, pavadinęs šį paktą „viena blogiausių prekybos sutarčių per visą istoriją“, nurodė iš naujo svarstyti 1994 metais priimtą susitarimą tarp JAV, Kanados ir Meksikos. Procesas prasidėjo pernai rugpjūtį.