Donaldo Trumpo ir Kim Jong Uno susitikimas: svarbiausi akcentai
Šiau­rės Ko­rė­jos ly­de­ris Kim Jong Unas ir JAV pre­zi­den­tas Do­nal­das Trum­pas ket­vir­ta­die­nį Ha­no­ju­je su­si­ti­ko an­trai de­ry­bų die­nai ir sieks ženg­ti to­liau nei bu­vo nu­ėję per sa­vo pir­mą­jį su­si­ti­ki­mą prieš aš­tuo­nis mė­ne­sius.

Per pirmąjį istorinį susitikimą Singapūre buvo pasirašytas tik aptakus dokumentas su „visiškos denuklearizacijos“ įsipareigojimu ir stebėtojai sako, kad per antrą susitikimą Hanojuje reikės numatyti konkrečius žingsnius.

Tačiau D. Trumpas, regis, stengėsi mažinti lūkesčius dėl kokio nors didelio proveržio ir ketvirtadienį reporteriams sakė, kad „nėra ko skubėti“ ir kad rezultatai bus pasiekti per ilgesnį laiką.

„Pažiūrėsime, nėra ko skubėti, norime sudaryti teisingą susitarimą“, – sakė jis, susėdęs su Kim Jong Unu prabangiame viešbutyje „Sofitel Metropole“.

Šiaurės Korėjos lyderis savo ruožtu pažadėjo „pasistengti dėl puikaus, pagaliau gero rezultato“.

Jiedu „atėjo į Hanojų“ ir „tęsia puikų dialogą“, pridūrė jis.

Lyderiai ryte derasi akis į akį, o 14 val. vietos (9 val. Lietuvos) laiku turi pasirašyti deklaraciją.

Prieš tai, kai vakare išvyks iš Vietnamo, D. Trumpas surengs spaudos konferenciją.

Tuo tarpu Kim Jong Unas liks valstybinio vizito ir namo išvyks savaitgalį.

Denukrearizacijai pasiruošęs

„Jei nenorėčiau, manęs čia nebūtų“, – pasakė jis reporteriui, paklaususiam, ar jis pasirengęs tai daryti.

D. Trumpas savo ruožtu pasakė, kad šis komentaras „galėtų būti geriausias atsakymas, kokį kada esate girdėję“.

Ryšių biuras Pchenjane

Vieno amerikiečių reporterio paklaustas, ar yra pasirengęs tam, kad JAV atidarytų biurą Šiaurės Korėjos sostinėje, jis žurnalistams atsakė: „Galvoju, kad tai sveikintinas dalykas.“

D. Trumpas per beprecedentį atsakinėjimą į žurnalistų klausimus, kurio metu techniškai tebekariaujančių šalių lyderiai atsargiai judėjo oficialių ryšių užmezgimo link, pareiškė, kad laiko tai „gera idėja“.

Ryšių biurai neprilygsta ambasadoms, bet būtų svarbus pradinis žingsnis normalizuojant diplomatinius santykius tarp šalių, kariavusių priešingose formaliai dar nepasibaigusio Korėjos karo fronto pusėse.

Per pirmąjį istorinį susitikimą Singapūre buvo pasirašytas tik aptakus dokumentas su „visiškos denuklearizacijos“ įsipareigojimu ir stebėtojai sako, kad per antrą susitikimą Hanojuje reikės numatyti konkrečius žingsnius.