Donaldo Trumpo administracija žada skelbti sankcijas dar daugiau Rusijos piliečių
Jung­ti­nės Vals­ti­jos pla­nuo­ja pa­skelb­ti sank­ci­jas dar dau­giau Ru­si­jos pi­lie­čių dėl ga­li­mo ki­ši­mo­si į 2016-ųjų JAV pre­zi­den­to rin­ki­mus pa­gal pra­ėju­siais me­tais pri­im­tą tei­sės ak­tą, ket­vir­ta­die­nį pra­ne­šė par­ei­gū­nai.

Du JAV prezidento Donaldo Trumpo administracijos pareigūnai, norėję likti nežinomais, sakė, kad apie naujas sankcijas gali būti paskelbta jau šiandien. Jos bus parengtos pagal praeitų metų rugpjūtį priimtą įstatymą „Dėl atoveikio Amerikos priešininkams per sankcijas“ (Countering America's Adversaries Through Sanctions Act, CAATSA).

Kol kas nežinoma, keliems Rusijos piliečiams bus skelbiamos naujos sankcijos.

JAV prezidento administracija sausio 29 dieną paskelbė „Kremliaus sąrašą“, kuriame yra 114 rusų politikų ir 96 oligarchai, suklestėję Vladimiro Putino valdymo metais. Šis sąrašas buvo sudarytas vykdant Kongreso reikalavimą nubausti Maskvą už kišimąsi į 2016 metais vykusius JAV prezidento rinkimus.

Manoma, kad sankcijomis bus nubausti kai kurie asmenys, įtraukti į „Kremliaus sąrašą“.

Valstybės Departamentas komentuoti situaciją atsisakė.

Antradienį per bendrą spaudos konferenciją su Baltijos šalių vadovais D. Trumpas pareiškė, kad jo administracija ir toliau daro spaudimą Rusijai dėl jos destabilizuojančių veiksmų ir kišimosi į rinkimus.

„Niekas nėra buvęs griežtesnis Rusijai nei Donaldas Trumpas“, – sakė jis antradienį.

Praėjusį mėnesį Vašingtonas, remdamasis naujuoju įstatymu, paskelbė sankcijas 19 Rusijos piliečių ir penkioms kompanijoms.