Donaldas Trumpas švelnina toną
JAV pre­zi­den­tas Do­nal­das Trum­pas ket­vir­ta­die­nį iš­si­su­ki­nė­da­mas kal­bė­jo apie tai, ka­da Jung­ti­nės Vals­ti­jos rea­guo­da­mos į įta­ria­mą che­mi­nę at­aką ga­lė­tų at­akuo­ti Si­ri­ją, ir sa­kė, kad tai ga­lė­tų bū­ti „la­bai grei­tai ar­ba vi­sai ne­grei­tai!“.

Kitą dieną po to, kai akivaizdžiai perspėjo, kad „raketos atskries“, D. Trumpas ankstyvo ryto žinutėje socialiniame tinkle „Twitter“ parašė: „Niekada nesakiau, kada įvyks ataka prieš Siriją. Galėtų būti labai greitai arba visai negreitai!“

„Bet kuriuo atveju Jungtinės Valstijos, valdant mano administracijai, puikiai pasidarbavo išvaduojant regioną nuo ISIS („Islamo valstybės“, IS). Kur jūsų „Ačiū, Amerika?“ – pridūrė JAV prezidentas.

Atrodo, kad D. Trumpas naująja žinute šiek tiek švelnina toną po ankstesnę dieną paskelbto karingo pareiškimo. Tąsyk prezidentas perspėjo Siriją ir jos sąjungininkę Rusiją, jog JAV smūgis dėl praeitą savaitę šalia Damasko įvykdytos numanomos cheminės atakos prieš civilius gali būti surengtas artimiausiu metu.

Vokietija neprisidės prie galimų karinių veiksmų Sirijoje

Vokietijos kanclerė Angela Merkel ketvirtadienį pareiškė, jog jos šalis neprisidės prie galimų karinių veiksmų Sirijoje, tačiau remia žinutę, kad cheminių ginklų naudojimas yra nepriimtinas.

Kanclerė pabrėžė, kad svarbu yra turėti bendrą poziciją dėl numanomos praėjusią savaitę Dumoje surengtos cheminės atakos, dėl kurios Vakarai kaltina Sirijos prezidento Basharo al Assado pajėgas. Ji taip pat sakė, kad anksčiau ketvirtadienį ji kalbėjosi su Prancūzijos lyderiu Emmanueliu Macronu.

„Vokietija nedalyvaus galimuose kariniuose veiksmuose; noriu dar kartą aiškiai pasakyti, kad nėra jokių sprendimų, bet mes matome – ir tam pritariame – kad viskas daroma siekiant nusiųsti signalą, jog šitas cheminių ginklų naudojimas nėra priimtinas“, – sakė A. Merkel Berlyne.

Vokietijos kanclerė taip pat sakė, kad dabar yra akivaizdu, jog Sirijos režimas nesunaikino savo cheminio ginklo atsargų.

„Dabar privalome pripažinti, jog yra akivaizdu, kad (cheminių ginklų) sunaikinimas visiškai neįvyko“, – sakė A. Merkel.

2013 metais Damaskui pavyko išvengti amerikiečių ir prancūzų oro smūgių dėl įtariamos zarino atakos, nes režimas sutiko atsisakyti savo cheminių ginklų atsargų.