Donaldas Trumpas susitiks su Angela Merkel
JAV pre­zi­den­tas Do­nal­das Trum­pas ir Vo­kie­ti­jos kanc­le­rė An­ge­la Mer­kel su­si­tiks ba­lan­džio 27-ąją Va­šing­to­ne, tre­čia­die­nį pra­ne­šė Bal­tie­ji rū­mai.

Baltieji rūmai apie JAV ir Vokietijos lyderių susitikimą informavo anksčiau šį mėnesį, tačiau iki šiol nebuvo žinoma jųdviejų derybų data.

„Abu lyderiai dar kartą patvirtins Vokietijos ir Amerikos partnerystę – transatlantinių santykių ir NATO aljanso pagrindą, nes abi šalys dirba drauge, kad išspręstų daugybę geopolitinių ir ekonominių išbandymų“, – pranešime nurodė Baltieji rūmai.

A. Merkel atstovė Ulrike Demmer savo ruožtu sakė, kad per artėjantį susitikimą lyderiai aptars dvišalių santykių, diplomatijos ir saugumo klausimus.

Artimus ryšius su ankstesniu JAV prezidentu Baracku Obama palaikiusios A. Merkel dabartiniai santykiai su Vašingtonu atrodo suprastėję.

D. Trumpas ir A. Merkel nesutarė tokiais klausimais kaip NATO gynybos išlaidos, prekyba ir Irano branduolinis susitarimas.

Pastarąjį kartą Vokietijos kanclerė Baltuosiuose rūmuose lankėsi prieš metus; tąkart įvyko ir vaidinga bendra spaudos konferencija.

Trečiadienį naujienų svetainė „Spiegel Online“ pareiškė, jog „nėra jokios paslapties, kad Vokietijos ir Amerikos santykiai yra katastrofiškos būsenos“.

A. Merkel Vašingtone viešės praėjus vos kelioms dienoms po Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono (Emanuelio Makrono) viešnagės Baltuosiuose rūmuose.