Donaldas Trumpas perspėjo despotišką Irano valdžią
JAV pre­zi­den­tas Do­nal­das Trum­pas at­si­lie­pė į pro­tes­tus Ira­ne, par­eikš­da­mas, kad liau­dis no­ri per­mai­nų ir kad „en­gė­jiš­ki re­ži­mai nė­ra am­ži­ni“.

D. Trumpas įkėlė į savo paskyrą tviteryje dvi ištraukas iš savo kalbos rugsėjį per JT Generalinė Asamblėją; tada jis kalbėjo apie Irano režimą, kurį Vašingtonas laiko pagrindiniu Amerikos priešininku Artimuosiuose Rytuose.

„Despotiški režimai negali egzistuoti amžinai; ateis diena, kai Irano žmonėms teks rinktis, – parašė jis tviteryje. – Pasaulis stebi“.

Irane šeštadienį trečią dieną iš eilės nesiliovė demonstracijos, būta susirėmimų su policija Teherane prie universiteto.

Prie įėjimo į universitetą susirinko ir šimtai demonstrantų priešininkų, skanduojančių „Mirtis kurstytojams“, stengdamiesi parodyti, kad palaiko dabartinę valdžią.

Tuo tarpu socialiniuose tinkluose plinta vaizdai, kaip įvairiuose miestuose tūkstančiai žmonių gana taikiai žingsniuoja gatvėmis, skanduodami „Mirtis diktatoriui“. Minimi Choramabado, Zandžano ir Ahvazo miestai.

„Visas pasaulis supranta, kad gerieji Irano žmonės nori permainų, o ne didžiulės karinės Jungtinių Valstijų galios, kurios, anot iraniečių, jų lyderiai labiausiai bijo“, – nurodė D.Trumpas, pakartodamas ištrauką iš savo kalbos Jungtinėse Tautose.

D. Trumpas tviteryje išreiškė palaikymą ir penktadienį vakare protestavusiems, tuo paskatindamas Irano užsienio reikalų ministerijos atstovą Bahraną Ghasemi JAV prezidento pastabas pavadinti „oportunistinėmis“.

Tuo tarpu Irano vidaus reikalų ministras perspėjo trečią naktį iš eilės nerimstančius protestuotojus, kad prieš „smurto, baimės ir teroro“ skleidimą bus imtasi priemonių.

„Gadinantieji visuomeninį turtą, pažeidžiantieji tvarką ir įstatymus atsakys už savo elgesį ir sumokės už tai“, – pareiškė per valstybinę televiziją Abdolrahmanas Rahmani Fazli.

„Prieš smurto, baimės ir teroro skleidimą bus tikrai imtasi priemonių, – sakė jis. – Žmonių budrumas ir įžvalga visuomet sužlugdo bet kokį sąmokslą“.