Donaldas Trumpas meluoja vis dažniau
Lai­kraš­tis „The Was­hing­ton Post“ su­skai­čia­vo, kad JAV pre­zi­den­tas Do­nal­das Trum­pas per die­ną vi­du­ti­niš­kai su­me­luo­ja ar pa­sa­ko 22 klai­din­gus tei­gi­nius.

Leidinio duomenimis, pirmaisiais savo prezidentavimo metais D. Trumpas kasdien pasakydavo 5,9 neteisingo ar klaidinančio teiginio. 2018 metais šis skaičius siekė 16,5 teiginio per dieną. O štai kovo 2 dieną, per Konservatorių politinio veiksmo konferenciją, JAV vadovas sugebėjo sumeluoti daugiau nei 100 kartų.

Įdomu tai, kad nepaisant jo itin klaidinančios dvi valandas trukusios kalbos, per kurią skambėjo perdėti skaičiai, nepagrįsta sau skirta panegirika ir visai nieko bendra su tiesa neturintys pasakymai, kovo 2-oji tapo tik 4-a pagal išsakytų melagingų teiginių skaičių diena per jo prezidentavimą.

Vien dėl šios kalbos 2019 metais D. Trumpas vidutiniškai per dieną pasakė apie 22 teiginius, nukrypstančius nuo tiesos.

Kovo 3-iosios duomenimis, bendras D. Trumpo melagingų pareiškimų skaičius per jo prezidentavimą buvo 9014. Tarp klaidingų teiginių – informacija apie gyventojų užimtumą, nedarbo lygį, šalininkų skaičių mitinguose.

D. Trumpas garsėja savo neigiamu požiūriu į daugelį JAV žiniasklaidos priemonių, kurias jis dažnai vadina tiesiog melagingomis naujienomis.