Donaldas Trumpas laukia-nesulaukia savo šou per G-7 susitikimą
JAV pre­zi­den­tas Do­nal­das Trum­pas penk­ta­die­nį pra­ne­šė, kad no­ri pa­si­nau­do­ti Di­džio­jo sep­ty­ne­to (G-7) vir­šū­nių su­si­ti­ki­mu „ne­tei­sin­giems“ pre­ky­bos su­si­ta­ri­mams su JAV par­tne­rė­mis iš­tai­sy­ti.

„Nekantriai laukiu, kada galėsiu ištaisyti neteisingas prekybos sutartis su G-7 šalimis. Jeigu to nebus, mums bus dar geriau!“ – parašė D. Trumpas vienoje iš virtinės penktadienio rytą socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbtų žinučių, artėjant penktadienį prasidėsiančiam dviejų dienų viršūnių susitikimui Kanadoje.

Amerikos artimiausios sąjungininkės nerimastingai laukia susitikimo su D. Trumpu Didžiojo septyneto viršūnių susitikime, baimindamosi, kad JAV įvestų muitų sukeltas galingiausių narių nepasitenkinimas gali išardyti jų klubą.

Likus keturioms dienoms iki istorinio D. Trumpo susitikimo Singapūre su Šiaurės Korėjos lyderiu Kim Jong Unu, JAV prezidentas turėtų Kanadoje tikėtis šaltesnio priėmimo.

Dauguma šalių yra nepatenkintos D. Trumpo sprendimu nustatyti muitus iš šešių G-7 valstybių partnerių importuojamam plienui ir aliuminiui.

Be to partnerių santykiams pakenkė JAV sprendimas trauktis iš Irano branduolinės sutarties ir Paryžiaus klimato sutarties.