Donaldas Trumpas: JAV ir Kinijos santykiai atliko „didelį šuolį į priekį“
JAV pre­zi­den­tas Do­nal­das Trum­pas pir­ma­die­nį pa­si­gy­rė, kad po jo su­si­ti­ki­mo Ar­gen­ti­no­je su Ki­ni­jos pre­zi­den­tu Xi Jin­pin­gu abie­jų ša­lių san­ty­kiai at­li­ko „di­de­lį šuo­lį į prie­kį“.

„Įvyks labai gerų dalykų. Deramės būdami itin stiprioje pozicijoje, bet Kinija irgi gali daug gauti, jeigu ir kuomet susitarimas bus užbaigtas. Išlyginkime (žaidimo) aikštelę!“ – JAV lyderis rašė anksti ryte paskelbtoje „Twitter“ žinutėje.

D. Trumpas, pritaręs Xi Jimpingo raginimams paskelbti paliaubas aštrėjant prekybos karui tarp abiejų ekonomikos galybių, gyrė Pekino sprendimą atšaukti muitus JAV gamybos automobiliams.

Susitikę prie vakarienės stalo Buenos Airėse abu lyderiai susitarė nebeįvedinėti jokių naujų muitų ir suteikti derybininkams 90 dienų susitarimui parengti. Paskelbus šią žinią, vertybinių popierių biržų indeksai patraukė aukštyn.

„Mano susitikimas Argentinoje su Kinijos prezidentu Xi buvo nepaprastas. Santykiai su Kinija atliko DIDELĮ šuolį į priekį!“ – rašė D. Trumpas.

„Ūkininkai gaus DIDELĖS ir GREITOS naudos iš mūsų susitarimo su Kinija. Jie nusiteikę iškart pradėti pirkti mūsų žemės ūkio produktus. Gaminame puikiausius ir švariausiu produktus Pasaulyje, ir būtent to nori Kinija. Ūkininkai, AŠ JUS MYLIU!“ – sakoma emocingoje prezidento žinutėje.