Donaldas Trumpas dar kartą perstumdė savo administracijos kėdes
JAV pre­zi­den­tas Do­nal­das Trum­pas tre­čia­die­nį vėl pa­da­rė pa­kei­ti­mų sa­vo ad­mi­nis­tra­ci­jo­je ir at­lei­do ve­te­ra­nų rei­ka­lų se­kre­to­rių Da­vi­dą Shul­ki­ną , į ku­rio vie­tą ski­ria Bal­tų­jų rū­mų gy­dy­to­ją Ron­ny Jack­so­ną.

„Man malonu pranešti, kad ketinu paskirti labai gerbiamą admirolą Ronny L. Jacksoną... naujuoju veteranų reikalų sekretoriumi“, – sakė D. Trumpas, kuris neseniai pakeitė savo valstybės sekretorių ir patarėją nacionalinio saugumo klausimais.

„Esu dėkingas už dr. Davido Shulkino tarnybą mūsų šaliai ir mūsų PUIKIEMS VETERANAMS!“ – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė prezidentas.

Pentagono pareigūnas Robertas Wilkie laikinai vadovaus šiam departamentui, kol R. Jacksono paskyrimui pritars Kongresas, pridūrė D. Trumpas.

D. Shulkino atleidimo daug kas tikėjosi, nes jis buvo apkaltintas išleidęs 122 tūkst. dolerių (98,4 tūkst. eurų) devynių dienų kelionei Europoje su žmona. Kelionė apėmė ekskursijas pilyse ir teniso pamokas.

Jis buvo vienas iš kelių D. Trumpo administracijos aukšto rango pareigūnų, dirbusių valdant ir ankstesniam prezidentui Barackui Obamai.

R. Jacksonas pagarsėjo sausio mėnesį patikrinęs 71 metų D. Trumpo sveikatą ir paskelbęs, kad ji yra puiki. R. Jacksonas taip pat sakė, kad „jis turi neįtikimus genus, taip jį Dievas sukūrė“.

D. Shulkino pasitraukimas užbaigė didelių permainų mėnesį D. Trumpo administracijoje, iš kurios kovo 13 dieną turėjo pasitraukti valstybės sekretorius Rexas Tillersonas.

Taip pat pasitraukė D. Trumpo patarėjas ekonomikos klausimais Gary Cohnas, kuris nepritarė prezidento planams įvesti muitus plieno ir aliuminio importui.

Be to, vos prieš šešias dienas buvo atleistas patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Herbertas Raymondas McMasteris, kurį pakeitė griežtosios linijos šalininkas, televizijos „Fox News“ apžvalgininkas ir buvęs ambasadorius Jungtinėse Tautose Johnas Boltonas.

Veteranų reikalų departamentas yra antra po Pentagono didžiausia federalinė agentūra, turinti 360 tūkst. darbuotojų.

58 metų D. Shulkinas B. Obamos administracijoje dirbo veteranų reikalų sekretoriaus pavaduotoju.

Anksčiau jis dirbo Pensilvanijos universiteto sveikatos apsaugos sistemos (UPHS) vyriausiuoju mediku.