Donaldas Trumpas: aš turiu daug didesnį branduolinį mygtuką ir jis veikia
JAV pre­zi­den­tas Do­nal­das Trum­pas an­tra­die­nį pers­pė­jo tu­rin­tis „daug di­des­nį“ bran­duo­li­nį myg­tu­ką nei Šiau­rės Ko­rė­jos ly­de­ris, Va­šing­to­nui ne­su­ti­kus, kad Pchen­ja­nas ir Seu­las ga­lė­tų su­reng­ti aukš­to ly­gio de­ry­bas.

D. Trumpas paskelbė itin asmenišką kreipimąsi į Pchenjano lyderį socialiniame tinkle „Twitter“ praėjus keliomis valandomis po to, kai JAV ambasadorė Jungtinėse Tautose Nikki Haley pavadino dialogo tarp Korėjų idėją „laikinu pleistru“. Ji pareiškė, kad Vašingtonas niekada nesutiks, kad Pchenjanas galėtų turėti branduolinių ginklų.

„Šiaurės Korėjoss lyderis Kim Jong Unas ką tik pareiškė, kad „ant jo stalo nuolat yra branduolinis mygtukas“, – tviteryje parašė D. Trumpas.

„Tegul kas nors iš jo išsekinto ir alkstančio režimo jį informuoja, kad ir aš turiu branduolinį mygtuką, bet jis yra daug didesnis ir galingesnis negu jo, ir mano mygtukas veikia!“ – pridūrė jis.

Kim Jong Unas sakydamas savo metinę kalbą pasinaudojo proga perspėti Jungtines Valstijas, kad ant savo stalo laiko „branduolinį mygtuką“, bet, regis, ištiesė alyvmedžio šakelę Pietų Korėjai. Lyderis pasakė, kad yra pasirengęs deryboms ir gali atsiųsti komandą į Pietų Korėjoje įvyksiančią žiemos olimpiadą.

Be to, trečiadienį Šiaurės Korėja paskelbė ketinanti atkurti tiesioginio ryšio kanalą su Seulu.

Pietų Korėja teigiamai sureagavo į Kim Jong Uno tono pasikeitimą ir pasiūlė sausio 9-ąją surengti derybas, kuriomis būtų siekiama sumažinti įtampą Korėjos pusiasalyje.

Tačiau JAV suabejojo, ar tokias derybas galima būtų vertinti rimtai.

Pastaraisiais mėnesiais Šiaurės Korėja sukrėtė tarptautinę bendruomenę paleidusi kelias raketas ir surengusi savo šeštą ir kol kas galingiausią branduolinį bandymą. Pasak Pchenjano, tai buvo vandenilinė bomba, kurią gali nešti tolimojo nuotolio raketa.

Į Pchenjano veiksmus tarptautinė bendruomenė sureagavo paskelbdama kelis paketus sankcijų, o Vašingtonas šią uždarą valstybę kritikuoja vis aštriau.

Šiaurės Korėja sako, kad jos ginklų programos yra skirtos savigynai nuo „priešiškos“ JAV politikos. Šalis neslepia siekianti pasigaminti branduolinių kovinę galvučių, kurias galėtų nešti balistinės raketos, gebančios nuskrieti iki Jungtinių Valstijų žemyninės dalies.