Dmitrijus Medvedevas lieka premjero poste
Ru­si­jos pre­zi­den­tas Vla­di­mi­ras Pu­ti­nas pir­ma­die­nį pa­pra­šė par­la­men­to su­teik­ti nau­ją man­da­tą prem­je­rui Dmi­tri­jui Med­ve­de­vui, sa­vo se­nam są­jun­gi­nin­kui.

V. Putinas „pasiūlė Dmitrijaus Medvedevo kandidatūrą, kad gautų Valstybės Dūmos sutikimą paskirti jį Rusijos Federacijos vyriausybės vadovu“, sakoma Kremliaus pranešime, paskelbtame tuojau po valstybės vadovo prisaikdinimo 4-ai kadencijai.

52 metų D. Medvedevas ėjo prezidento pareigas nuo 2008-ųjų iki 2012-ųjų, V. Putinui atidirbus šalies vadovo poste dvi kadencijas iš eilės. Siekti trečios kadencijos jis tuomet negalėjo dėl Rusijos Konstitucijoje numatytų apribojimų.

V. Putinas vėl tapo prezidentu 2012-aisiais, o D. Medvedevui atiteko premjero postas. Kalbama, kad apie tokią „rokiruotę“ jiedu susitarė nuo pat pradžių, o tie, kas laikė D. Medvevą liberalesniu veikėju, nusivylė ir prisijungė prie opozicijos politiko Aleksejaus Navalno surengtų masinių protestų.

V. Putinas ir D. Medvedevas susipažino savo gimtajame mieste Sankt Peterburge, kur 10-ą dešimtmetį drauge dirbo merijoje.

65 metų V. Putinas dabar valdys šalį bent iki 2024-ųjų ir jau dabar eina savo pareigas ilgiau nei kiti Rusijos lyderiai nuo Josifo Stalino laikų.

Kovą dabartinis prezidentas laimėjo rinkimus, surinkęs daugiau nei 76 proc. balsų.