Diplomatinis konfliktas tarp Italijos ir Prancūzijos
Ita­li­jos eko­no­mi­kos mi­nis­tras Gio­van­ni Tria at­šau­kė tre­čia­die­nį pla­nuo­tą su­si­ti­ki­mą Par­yžiu­je su pra­ncū­zų ko­le­ga, in­ten­sy­vė­jant dip­lo­ma­ti­niam gin­čui dėl Ro­mos at­si­sa­ky­mo pri­im­ti per­pil­dy­tą mig­ran­tų lai­vą.

„Ministras #GiovanniTria atšaukė savo susitikimą su prancūzų ekonomikos ir finansų ministru (Bruno) #LeMaire (Bruno Le Meru)“, – socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbė jo ministerija.

Žinutėje taip pat patvirtinama, kad G. Trios susitikimas su Vokietijos ekonomikos ministru Olafu Scholzu, ketvirtadienį planuojamas Berlyne, įvyks.

„Kelionė buvo atšaukta italų prašymu, ir mes dėl to apgailestaujame“, – atsakė B. Le Maire'as. Jis pridūrė, kad turi „aptarti su p. Tria daug svarbių temų“ prieš Europos Sąjungos viršūnių susitikimą birželio pabaigoje.

„Tikimės, kad šis susitikimas galės labai greitai įvykti“, – nurodė B. Le Maire'as savo ministerijos pareiškime.

„Jeigu nesulauksime oficialaus atsiprašymo, ministras pirmininkas G. Conte bus teisus, nevykdamas į Prancūziją“, – pareiškė M. Salvini žurnalistams, prieš tai paraginęs Prancūziją pademonstruoti „dosnumą“ ir priimti daugiau migrantų.

Antradienį E. Macronas apkaltino Italiją „cinizmu ir neatsakingumu“ dėl jos atsisakymo priimti šimtus migrantų Viduržemio jūroje išgelbėjusį laivą.

Šeštadienį „SOS Mediterranee“ išgelbėti 629 migrantai buvo įstrigę Prancūzijos nevyriausybinės organizacijos laive „Aquarius“, per 30 valandų laukusiame leidimo prisišvartuoti kuriame nors uoste.

Italijai ir Maltai atsisakius jį priimti savo uostuose, naujoji Ispanijos vyriausybė, vadovaujama socialisto premjero Pedro Sanchezo, pasiūlė leisti laivui su migrantais prisišvartuoti Valensijoje.