Dingo Interpolo vadovas
Pra­ncū­zi­jos po­li­ci­ja pra­dė­jo ty­ri­mą dėl In­ter­po­lo va­do­vo ki­no Meng Hong­wei įta­ria­mo din­gi­mo, penk­ta­die­nį pra­ne­šė vie­nas ge­rai in­for­muo­tas šal­ti­nis.

Meng Hongwei paskutinį kartą buvo matytas rugsėjo pabaigoje, išvykdamas į Kiniją iš tarptautinės policijos organizacijos būstinės Prancūzijos pietrytiniame mieste Lione, nurodė šaltinis. Apie Interpolo vadovo dingimą pranešė jo sutuoktinė. Prancūzija pranešė, kad Interpolo vadovas iš šalies išvyko rugsėjo 29-ąją.

„Jis dingo ne Prancūzijoje“, – šaltinis sakė naujienų agentūrai AFP.

64-erių Interpolo vadovas yra buvęs Kinijos vyriausybės darbuotojas, tačiau prieš savaitę į Kiniją išvykęs vadovas dingo kaip į vandenį. Kaip teigiama independent.co.uk, šeimai, kuri gyvena Prancūzijoje, nepavyksta su juo susisiekti.

Meng Hongwei – pirmasis Interpolo vadovu tapęs kinas. Ši agentūra palaiko ryšius su savo 192 valstybių narių teisėsaugos tarnybomis.

Pats Interpolas neturi savų agentų, turinčių įgaliojimus sulaikyti asmenis.

Pekinas Meng Hongwei išrinkimą laikė galimybe užsitikrinti didesnę tarptautinę pagalbą ieškant įtariamų ekonominių nusikaltėlių, įskaitant korumpuotus pareigūnus, atsidūrusios šalies prezidento Xi Jinpingo (Si Dzinpingo) kampanijos prieš kyšininkavimą taikiklyje.

Tačiau šis vajus, dar žinomas kaip operacija „Lapių medžioklė“, kai kuriose šalyse sulaukė skundų, kad Kinijos teisėsaugos agentai slapta veikia jų teritorijose, negavę vietos valdžios leidimo arba sutikimo.

Vykdant tokią veiklą buvo suimti keli aukšto rango pareigūnai. Jiems pateikta įvairių kaltinimų, pavyzdžiui, dėl „šiurkščių drausmės pažeidimų“; Kinijoje taip paprastai įvardijama korupcija ar kyšininkavimas.

Meng Hongwei kadencija turėtų baigtis 2020 metais.