Didins spaudimą Iranui
 JAV vi­cep­re­zi­den­tas Mi­ke'as Pen­ce'as ir Iz­rae­lio prem­je­ras Ben­ja­mi­nas Ne­ta­nya­hu tre­čia­die­nį tu­ri at­vyk­ti į Var­šu­vą da­ly­vau­ti 60 vals­ty­bių kon­fe­ren­ci­jo­je, vil­da­ma­sis, kad šis ren­gi­nys pa­ska­tins tarp­tau­ti­nius veiks­mus dėl Ira­no.

Tačiau dviejų dienų konferencija taip pat pademonstruos skirtumus: svarbios JAV sąjungininkės Europoje atsiunčia žemo rango atstovus tvyrant įtampai dėl prezidento Donaldo Trumpo primygtinių raginimų smaugti Irano ekonomiką.

M. Pence'as ir JAV valstybės sekretorius Mike'as Pompeo drauge su Lenkijos vyriausybe priims pareigūnus per vakarienę Karališkojoje pilyje Varšuvos senamiestyje.

Nors didelė darbotvarkės dalis lieka miglota, pagrindinė sesija įvyks ketvirtadienį, kai M. Pence'as, M. Pompeo ir B. Netanyahu pasakys kalbas, o darbo grupės aptars rūpimus klausimus.

„Tai pasaulinė koalicija, kuriama vykdyti svarbią misiją: mažinti pernelyg ilgai kylančią grėsmę iš Artimųjų Rytų“, – antradienį vakare pradėdamas vizitą Lenkijoje sakė M. Pompeo.

B. Netanyahu tikriausiai pasakys ugningą kalbą dėl Irano, kurio lyderiai atmeta pačią Izraelio egzistenciją.

Jis yra pažadėjęs tęsti smūgius Irano pajėgoms, kol jos pasitrauks iš Sirijos, ir neatmeta galimybės surengti karinį smūgį, kurio tikslas būtų sunaikinti Teherano branduolinę programą.

Tačiau neskaitant Izraelio, Irano varžovių arabų pasaulyje ir D. Trumpo administracijos, beveik visos šalys teberemia valdant ankstesniam JAV prezidentui Barackui Obamai (Barakui Obamai) sudarytą susitarimą, pagal kurį Iranas mainais į sankcijų sušvelninimą sutiko nutraukti tam tikrą veiklą branduolinių technologijų srityje.