Dėl Šiaurės Korėjos embargo pažeidimo JAV įvedė sankcijas kelioms rusų ir kinų įmonėms
JAV Iž­do de­par­ta­men­tas tre­čia­die­nį pa­skel­bė sank­ci­jas Ru­si­jos ir Ki­ni­jos įmo­nėms, nu­baus­toms už tai, kad pa­žei­dė Šiau­rės Ko­rė­jai tai­ko­mą eko­no­mi­nį em­bar­gą, Va­šing­to­nui sie­kiant to­liau spaus­ti Pchen­ja­ną dėl jo bran­duo­li­nės prog­ra­mos. 

Iždo departamentas apkaltino Kinijoje veikiančią „Dalian Sun Moon Star International Logistics Trading Co“ ir jos filialą Singapūre „SINSMS Pte.“ suklastojus dokumentus, kad galėtų nugabenti alkoholio ir cigarečių į Šiaurės Korėją.

Tie kroviniai, anot Iždo departamento, prisidėjo prie didžiulio masto „neteisėtos“ prekybos cigaretėmis, kasmet Pchenjano režimui atnešančios milijardą JAV dolerių pajamų.

Iždo departamentas į „juodąjį sąrašą“ taip pat įtraukė Rusijoje įsikūrusią įmonę „Profinet Pte.“. Ji kaltinama pažeidusi Jungtinių Tautų sankcijas, nes trijuose Rusijos rytuose esančiuose uostuose teikė uosto paslaugas, tokias kaip pakrovimas ir iškrovimas bei degalų papildymas, su Šiaurės Korėjos vėliavaa plaukiojantiems laivams.

Sankcijos taip pat paskelbtos „Profinet“ generaliniam direktoriui Vasilijui Kolčanovui. Anor Iždo departamento, jis „asmeniškai dalyvavo“ sandoriuose su korėjiečiais.

„Iždo departamentas primena laivybos pramonei, įskaitant vėliavos valstybėms, laivų savininkams ir operatoriams, įgulų nariams ir kapitonams, draudimo bendrovėms, brokeriams, naftos įmonėms, uostams, klasifikavimo paslaugų teikėjams ir kitiems, apie Šiaurės Korėjos laivybos keliamas rimtas grėsmes“, – rašoma departamento išplatintame pareiškime.

Nors pradėjo tiesiogines derybas su Pchenjanu, Vašingtonas toliau taiko Šiaurės Korėjai prekybos embargą, spausdamas ją nutraukti savo branduolinių ginklų ir balistinių raketų programas.

„Iždo departamentas toliau taikys esamas sankcijas Šiaurės Korėjai ir imsis veiksmų blokuoti ir įvardyti įmones, uostus bei laivus, dalyvaujančius neteisėtame krovinių gabenime ir užtikrinančius pajamų srautus DPRK (Korėjos Liaudies Demokratinei Respublikai“, – trečiadienį sakė iždo sekretorius Stevenas Mnuchinas.

„Pasekmės už šių sankcijų pažeidimą galios, kol bus visiškai ir patikrinamai įgyvendinta Korėjos pusiasalio denuklearizacija“, – pridūrė jis.

Antradienį Valstybės departamento atstovė spaudai Heather Nauert pareiškė, kad derybose su Pchejnanu daroma pažanga „teisinga kryptimi“. Tai ji sakė praėjus 11 savaičių po Singapūre įvykusio JAV prezidento Donaldo Trumpo ir Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong Uno susitikimo.