Dėl protestų skelbti nepaprastosios padėties – neplanuojama
Pra­ncū­zi­jos vy­riau­sy­bė kol kas ne­pla­nuo­ja skelb­ti ne­pap­ras­to­sios pa­dė­ties dėl va­di­na­mo­jo „gel­to­nų­jų lie­me­nių“ pro­tes­tų ju­dė­ji­mo, pra­ėju­sį sa­vait­ga­lį su­kė­lu­sio chao­są Par­yžiu­je, pir­ma­die­nį par­eiš­kė vi­daus rei­ka­lų jau­nes­ny­sis mi­nis­tras Lau­rent'as Nu­ne­zas.

„Tai viena iš galimybių, tačiau šiuo metu ji nesvarstoma“, – sakė L. Nunezas radijui RTL, kelioms policijos profesinėms sąjungoms paraginus suteikti teisėsaugos pareigūnams platesnius įgaliojimus demonstracijoms suvaldyti.

Nepaprastoji padėtis buvo įvesta 2005 metais po skurdžiuose rajonuose įvairiose šalies vietovėse vykusių jaunimo riaušių, taip pat po 2015 metų lapkritį Paryžiuje džihadistų surengtų atakų.

Paryžiaus policija pranešė, kad per didžiausias pastarųjų metų riaušes sostinėje šeštadienį buvo sužeisti 133 žmonės, o 412 asmenų buvo areštuoti.

Pirmadienį vyriausybė dėl susiklosčiusios padėties surengė skubų pasitarimą su politinių partijų lyderiais.

Vadinamųjų „geltonųjų liemenių“ protestai prasidėjo dėl padidintų mokesčių dyzelinui, bet peraugo į didelio masto judėjimą prieš prezidento Emmanuelio Macrono valdymą.