Darbininkų prezidentas badmečiu ryja kepsnius
Skur­džios Ve­ne­sue­los gy­ven­to­jai aš­triai su­rea­ga­vo į in­ter­ne­te žai­biš­kai pa­pli­tu­sius vaiz­do įra­šus, kur ma­ty­ti, kaip pre­zi­den­tas Ni­co­las Ma­du­ro ry­ja su­ltin­gus mė­sos ga­ba­lus vie­no gar­saus tur­kų vir­tu­vės meis­tro res­to­ra­ne.

„Tai pamatysi tik kartą gyvenimą“, – entuziastingai su žmona Cilia Flores kalbasi N. Maduro, kol Nusretas Gokce, socialiniuose tinkluose išgarsėjęs virėjas, pramintas Salt Bae, teatrališkai ruošia mėsos gabalėlius viename savo restoranų Stambule.

Venesueliečiai susiduria su maisto stygiumi, o grupė prestižiškiausių šalies universitetų apskaičiavo, kad žemiau skurdo ribos 2017-aisiais gyveno 87 proc. šalies gyventojų, 60 proc. žmonių dėl pernelyg mažo baltymų vartojimo vidutiniškai numetė 11 kg svorio.

„Čavizmas prašo Kinijos paskolinti pinigų, nes negalite sumokėti skolų ir tada eina į prabangius restoranus“, – tviteryje parašė socialinių tinklų ekspertas Luisas Carlosas Diazas, kritikuodamas N. Maduro kairiąją populistinę politiką, perimtą iš velionio pirmtako Hugo Chavezo.

Pagrindinis patiekalas N. Gokce restorane kainuoja 60–215 eurų – tiek Venesueloje gaunant minimalų atlyginimą galima uždirbti per 2–8 mėnesius.

Praeityje N. Gokce restorane lankėsi tokios įžymybės kaip garsusis portugalas futbolininkas Christiano Ronaldo ir Holivudo žvaigždė Leonardo Di Caprio.

„Drauge pietavome garsiame restorane. Perduodu iš čia linkėjimus Nusretui, kuris asmeniškai rūpinosi mumis. Mes pasišnekėjome ir maloniai praleidome su juo laiką... Jis myli Venesuelą“, – televizijos ir radijo eteryje sakė N. Maduro, grįžęs į Karakasą po kelionės į Kiniją. Pakeliui Venesuelos prezidentas sustojo Stambule, ten buvo pakviestas pietų su Turkijos valdininkais. Prieš tai jis paskelbė, kad kelionė į Kiniją buvo vaisinga, nes Pekinas įsipareigojo finansuoti Venesuelos naftos pramonę, nuo kurios beveik visiškai priklauso šalies ekonomika.

N. Gokce paskelbė socialiniuose tinkluose vaizdo įrašų, kuriuose vaizduojamas N. Maduro vizitas, bet tuoj pat juos pašalino iš instagramo, sulaukęs piktų pranešimų lavinos. Viename vaizdo įraše matyti, kad N. Maduro dovanojami N. Gokce portretu papuošti marškinėliai, o pats prezidentas laiko burnoje storą cigarą, išimtą iš dėžutės, ant kurios auksu išgraviruotas jo vardas.

Per vizitą į Turkiją buvęs autobusų vairuotojas N. Maduro, mėgstantis prisistatyti kaip „darbininkų prezidentas“, buvo supamas asmens sargybinių turkų.

„Valgantis mėsą ir rūkantis cigarus... už dolerius, kuriuos jis atsisakė išleisti medikamentams ir maistui – DARBININKŲ PREZIDENTAS“, – pareiškė buvęs vyriausybės šalininkas Nicmeras Evansas, dabar vienas iš opozicinės partijos „Frente Amplio“ lyderių.

Tarptautinis valiutos fondas prognozuoja, kad infliacija Venesueloje šiemet pasieks 1 mln. procentų. Jungtinių Tautų duomenimis, dėl sunkios ekonominės padėties iš šalies pabėgo apie 1,6 mln. žmonių, o kaimyninėse šalyse įsiplieskė migracijos krizė.