Danijoje – pirmoji bauda už nikabo dėvėjimą
Ni­ka­bą dė­vė­ju­si 28-erių mo­te­ris penk­ta­die­nį ta­po pir­muo­ju as­me­niu Da­ni­jo­je, nu­baus­tu už įsta­ty­mo, drau­džian­čio vie­šo­se erd­vė­se ne­šio­ti vei­dą pil­nai den­gian­čius rū­bus, pa­žei­di­mą, pra­ne­ša ži­niask­lai­da.

Konfliktas kilo Hiorsholmo miesto prekybos centre, kuomet viena moteris bandė nuplėšti kitos moters dėvėtą nikabą, naujienų agentūrai „Ritzau“ teigė policijos atstovas Davidas Borchersenas.

„Konflikto metu jos nikabas buvo nuplėštas, bet kol mes atvykome į įvykio vietą, ji vėl jį užsidėjo“, – sakė jis.

Policija nufotografavo nikabą nešiojusią moterį bei gavo apsaugos kamerų įrašus, kuriuose matomas incidentas.

Moteris buvo informuota, kad jos laukia 1 tūkst. Danijos kronų (134 eurų) bauda. Jai taip pat buvo įsakyta arba nusiimti veidą dengiančią skraistę, arba išeiti iš viešos erdvės.

„Ji pasirinko antrąjį variantą“, – teigia D. Borchersenas.

Rugpjūčio 1-ąją įsigaliojo įstatymas, pagal kurį burkas ar nikabus viešosiose vietose dėvinčioms moterims gresia 1 tūkst. Danijos kronų bauda. Už pakartotinius pažeidimus galima užsitraukti 10 tūkst. kronų baudą.

Draudimu taip pat nusitaikyta ir į kitus veidą dengiančius apdarus – balaklavas (megztas kaukes), kaukes ar netikras barzdas.

Žmogaus teisių aktyvistai draudimą vadina moterų teisių pažeidimu, nors šalininkai tikina, kad ši tvarka padės musulmonams imigrantams labiau integruotis į Danijos visuomenę.

Panašūs įstatymai jau galioja Austrijoje, Prancūzijoje, Belgijoje ir Vokietijoje.