Dalia Grybauskaitė: Theresos May pastangos suvaldyti „Brexit“ chaosą liks neįvertintos
Lie­tu­vos pre­zi­den­tė Da­lia Gry­baus­kai­tė sa­ko, kad bri­tų po­li­ti­kai per­me­tė prem­je­rei The­re­sai May  vi­są at­sa­ko­my­bę dėl „Bre­xit'o“, ta­čiau jos pa­stan­gos ga­liau­siai liks ne­įver­tin­tos.

Pasaulio ekonomikos forume Davose ketvirtadienį diskutuodama apie moterų lyderystę, D. Grybauskaitė pažymėjo, kad kritikai tikrai nenorėtų, jog ši trauktųsi iš pareigų.

„Stebėdama politinius procesus, matau, kad moterys paprastai veikia pirmame plane sunkiais šaliai laikais, per ekonomines krizes. Turime puikų pavyzdį – Theresa May: visi kovoja prieš ją, bet niekas nenori, kad ji pasitrauktų, nes tai pernelyg painu ir chaotiška. Rezultatai, kad ir kokie bebūtų, liks neįvertinti“, – diskusijoje sakė D. Grybauskaitė.

Pažymėdama moterų vaidmens svarbą politikoje, ji sakė, kad moterims „svarbiausia yra galutinis tikslas, ne rezultatas“ net ir žinant, kad „už tai nebus apdovanojimo“.

Britanijai kovo 29-ąją gresia palikti ES nesudarius susitarimo, tačiau Th. May pažadėjo sausio 29 dieną surengti naują susitarimo svarstymą ir debatus. Tuo metu britų parlamentai svarsto virtinę galimų tolesnių scenarijų, įskaitant galimybę