D. Trumpas teigiamai vertina JAV ir Šiaurės Korėjos santykius
JAV pre­zi­den­tas Do­nal­das Trum­pas penk­ta­die­nį par­eiš­kė, kad jo san­ty­kiai su Šiau­rės Ko­rė­jos ly­de­riu Kim Jong Unu „iš­lie­ka ge­ri“, ne­pai­sant nu­trauk­to pra­ėju­sios sa­vai­tės vir­šū­nių su­si­ti­ki­mo Ha­no­ju­je.

„Mūsų santykiai,.. manau, išlieka geri“, – sakė D. Trumpas žurnalistams Baltuosiuose Rūmuose po to, kai Šiaurės Korėjos lyderio ir prezidento susitikimas dėl sankcijų Pchenjanui sušvelninimo mainais į branduolinės ir raketų programos atsisakymą praėjusią savaitę chaotiškai nutrūko.

Kiek anksčiau Šiaurės Korėjos oficialioji žiniasklaida pirmą kartą pripažino, kad svarbus susitikimas, surengtas po pirmojo istorinio lyderių susitikimo 2018 metų birželį Singapūre, žlugo nepasiekus susitarimo.

„Šalies ir užsienio visuomenė... apgailestauja, kaltina JAV dėl be jokio susitarimo pasibaigusio viršūnių susitikimo“, – sakoma Pchenjano naujienų agentūros KCNA paskelbtame redakcijos straipsnyje.

Šią savaitę tyrėjai pranešė, kad Pchenjanas pradėjo Sohės raketų bandymų poligono atstatymą, nors pernai Kim Jong Unas sutiko uždaryti poligoną – tai turėjo būti dalis priemonių pasitikėjimui stiprinti.

D. Trumpas pareiškė, kad jeigu šie pranešimai pasitvirtins, jis bus „labai, labai nusivylęs“.