Buvusi Donaldo Trumpo padėjėja JAV prezidentą vadina rasistu
Bal­tie­ji rū­mai penk­ta­die­nį pik­tai rea­ga­vo į pre­zi­den­to Do­nal­do Trum­po (Do­nal­do Tram­po) bu­vu­sios pa­dė­jė­jos af­roa­me­ri­kie­tės kal­ti­ni­mus, kad vals­ty­bės va­do­vas yra ra­sis­tas, anks­čiau ne kar­tą var­to­jęs ne­priim­ti­nus epi­te­tus ku­riant jo te­le­vi­zi­jos rea­ly­bės šou.

Savo naujoje kontroversiškoje knygoje „Pamišėlis“ (Unhinged) Omarosa Manigault-Newman teigia, kad D. Trumpas „daug kartų“ buvo nugirstas besisvaidantis rasistiniais epitetais, kai buvo kuriamas didelio populiarumo sulaukęs televizijos šou „Mokinys“ (The Apprentice) ir būsimasis prezidentas dar nebuvo pasukęs į politiką. Buvusi padėjėja tvirtina, kad esama garso įrašų, pagrindžiančių šį teiginį.

Omarosa nerašo, kad pati girdėjo nepriimtinas D. Trumpo kalbas, bet cituoja tris neįvardytus šaltinius ir teigia patyrusi su D. Trumpu „išties pasibaisėtinų dalykų“, rašo Didžiosios Britanijos dienraštis „The Guardian“, gavęs šią knygą prieš jos oficialų išleidimą ateinančią savaitę.

Buvusi padėjėja taip tvirtina asmeniškai girdėjusi, kaip prezidentas vartojo rasistinius epitetus, tokius kaip „flip“ and „goo-goo“, kalbėdamas apie Baltųjų rūmų patarėjos Kellyanne Conway vyrą George'ą Conway, kuris yra pusiau filipinietis.

Abu šie žodžiai laikomi filipiniečius niekinančiais epitetais.

Savo knygoje O. Manigault-Newman taip pat pateikia sukrečiantį kaltinimą, kad D. Trumpo kampanija jai buvo siūliusi mokėti po 15 tūkst. dolerių per mėnesį už įsipareigojimą tylėti, kai padėjėja pernai gruodį buvo staigiai atleista, sakoma ištraukose, su kuriomis susipažino dienraštis „The Washington Post“.

Ji atmetė pasiūlymą tapti žmogumi, atsakingu už D. Trumpo kampanijos „įvairovės ryšius“, nes prie sutarties buvo pridėtas informacijos neviešinimo susitarimas, turėjęs uždrausti O. Manigault-Newman skelbti viešus pareiškimus apie D. Trumpą arba jo šeimos narius, rašo „Post“.

Baltųjų rūmų atstovė Sarah Sanders sakė žurnalistams Naujajame Džersyje, kur šiuo metu atostogauja D. Trumpas, jog Omarosos knyga „pilna melo ir klaidingų kaltinimų“.

„Liūdna, kad nepatenkinta buvusi Baltųjų rūmų darbuotoja mėgina pasipelnyti iš šių suklastotų puolimų. Dar blogiau, kad žiniasklaida suteikia jai tribūną, nors anksčiau nevertindavo jos rimtai, kai ji, dirbdama administracijoje, apie prezidentą kalbėdavo tik teigiamus dalykus“, – sakė S. Sanders.

O. Manigault-Newman, buvusi „Mokinio“ žvaigždė, vienu metu buvo viena pastebimiausių D. Trumpo šalininkų per jo rinkimų kampaniją. Ji dirbo Baltųjų rūmų ryšių su visuomene biuro komunikacijų direktore, kol gruodį buvo atleista.

Omarosa rašo, kad prieš ją atleidžiant „pagaliau susiprotėjau, kad kad žmogus, kurį maniau jau labai seniai ir labai gerai pažįstanti, iš tikrųjų yra rasistas. „N“ žodžio („negras“) vartojimas yra ne vien jo kalbos ypatybė – didesnį nerimą kelia, kad jis taip galvojo apie mane ir apskritai apie afroamerikiečius.“

D. Trumpas jau daug metų kaltinamas rasizmu ir mizoginija.

Likus kelioms savaitėms iki jo išrinkimo prezidentu 2016 metais buvo paviešintas pramoginės televizijos laidos „Access Hollywood“ įrašas, kuriame D. Trumpas girdimas besigiriantis, kaip grabaliojo moterims tarpkojus. Šie jo žodžiai sukėlė nemenką pasipiktinimą, o kai kurie respublikonų įstatymų leidėjai atšaukė savo kandidatui pareikštą palaikymą.

Tuo metu vienas iš ankstyvųjų „Mokinio“ prodiuserių per „Twitter“ pareiškė, kad „esama daug blogesnių“ laidos užkulisiuose padarytų įrašų.

O. Manigault-Newman, kaip pranešama, padariusi daug savo pokalbių Baltuosiuose rūmuose įrašų, sekmadienį turėtų duoti interviu televizijos NBC laidai „Meet the Press“.