Buvęs moksleivis mokykloje nušovė mažiausiai 17 žmonių
Vie­no­je Flo­ri­dos vi­du­ri­nė­je bu­vęs jos moks­lei­vis, gink­luo­tas pu­siau au­to­ma­ti­niu šau­tu­vu AR-15, tre­čia­die­nį nu­žu­dė ma­žiau­siai 17 žmo­nių, dar de­šim­tis su­žei­dė, pra­ne­šė par­ei­gū­nai.

Brauardo apygardos šerifas Scottas Israelis šaulį įvardijo kaip 19-metį Nikolas Cruzą, anksčiau lankiusį Marjory Stoneman Douglas mokyklą Parklando mieste ir pašalintą iš jos dėl „drausmės priežasčių“. Vis dėlto šis jaunuolis pastaruoju metu mokėsi kitoje šios apygardos valstybinėje mokykloje.

Kiti moksleiviai sakė, kad N. Cruzas buvo „neramaus būdo“.

Po šaudynių, įvykdytų šv.Valentino dieną, įtariamasis buvo sulaikytas policijos kaimyniniame Koral Springso miestelyje ir išvežtas į ligoninę dėl lengvų sužeidimų, nurodė šerifas. Suimamas jis nesipriešino.

„Jau pradėjome gvildenti jo tinklalapius ir reikalus jo naudotuose socialiniuose tinkluose. Kai kurie dalykai ... yra labai, labai neraminantys“, – pabrėžė S. Israelis.

„Jeigu žmogus iš anksto nusiteikęs įvykdyti tokį šiurpų dalyką – eiti į mokyklą ir šaudyti žmones ... niekas ir jokia teisėsauga dėl to negali nieko padaryti“, – pridūrė šerifas.

S. Israelis nurodė, kad tarp aukų esama moksleivių ir suaugusiųjų. Dvylikos iš jų tapatybė jau nustatyta.

Pasak jo, dar mažiausiai 14 žmonių buvo išvežti į ligoninę ir du vėliau mirė nuo žaizdų. Šerifas pažymėjo, kad tarp žuvusiųjų buvo amerikietiškojo futbolo treneris, o vienas iš sužeistųjų yra šerifo pavaduotojo sūnus.

„Tai siaubinga diena Parklandui“, – sakė S. Israelis. Šis miestas, turintis apie 30 tūkst. gyventojų, yra maždaug už 80 km į šiaurę nuo Majamio.

Užsienio reikalų ministerija reiškia užuojautą dėl susišaudymo Floridos mokykloje

Užsienio reikalų ministerija reiškia užuojautą vasario 14 dieną įvykusio susišaudymo Parklando mokykloje, Floridos valstijoje, JAV, aukoms ir jų artimiesiems.

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius užuojautą išreiškė socialiniame tinkle „Twitter“: „Esu sukrėstas barbariško ir beprasmio susišaudymo Floridos mokykloje. Siunčiu giliausią užuojautą aukų artimiesiems. Lietuvos žmonės reiškia savo paramą JAV žmonėms“.