Buvęs Katalonijos lyderis Puigdemont'as iš Vokietijos grįžo į Belgiją
Žlu­gus Is­pa­ni­jos ban­dy­mui įti­kin­ti Vo­kie­ti­ją iš­duo­ti maiš­tu kal­ti­na­mą Car­le­są Puig­de­mont'ą, nu­vers­tas Ka­ta­lo­ni­jos ly­de­ris su­grį­žo į Bel­gi­ją, kur ke­ti­na to­liau ieš­ko­ti pa­lai­ky­mo Ka­ta­lo­ni­jos se­pa­ra­tis­tų ju­dė­ji­mui.

Šeštadienio ryte į Briuselį atvykęs C. Puigdemont'as paspaudė ranką dabartiniam Katalonijos prezidentui Quimui Torra, kuris atvyko iš Ispanijos, kad susitiktų su savo pirmtaku.

C. Puigdemont'as iš Ispanijos pabėgo pernai spalį, žlugus Katalonijos separatistų įstatymų leidėjų bandymui paskelbti nepriklausomybę, kuris buvo pripažintas neteisėtu.

Nuo kovo mėnesio jis buvo Vokietijoje, kur buvo sulaikytas pagal Ispanijos išduotą arešto orderį, kai automobiliu iš Suomijos važiavo atgal į Belgiją.

Tačiau Vokietijos teismui atsisakius jį išduoti dėl kaltinimų maištu, Ispanijos teisėjas atšaukė tarptautinį arešto orderį.

Vis tik C. Puigdemont‘as gali būti suimtas, jeigu grįš į Ispaniją.

Per spaudos konferenciją Belgijoje jis žadėjo toliau „ginti teisingą Katalonijos žmonių siekį“ tapti nepriklausomiems.

„Tai nėra mano kelionės pabaiga. Apkeliausiu visus iki paskutinio mūsų žemyno kampelius, kad apginčiau teisingą Katalonijos žmonių siekį“, – pareiškė C. Puigdemont‘as.