Bus tiriama Rusijos pateikta informacija apie lėktuvo MH17 katastrofą
Ny­der­lan­dų va­do­vau­ja­ma Jung­ti­nė ty­rė­jų ko­man­da (JIT) pir­ma­die­nį iš Ru­si­jos gy­ny­bos mi­nis­te­ri­jos ga­vo nau­jos me­džia­gos, su­si­ju­sios su rei­so MH17 Ma­lai­zi­jos lėk­tu­vo nu­mu­ši­mu virš Ry­tų Ukrai­nos.

„JIT jau kreipėsi į Rusijos Federaciją su prašymu pateikti aktualios informacijos“, – sakoma tarptautinės tyrėjų komandos išplatintame pareiškime.

Dokumente pažymima, jog „2018-ųjų gegužę JIT specialiai užklausė informacijos apie numerius, rastus ant kelių aptiktų raketos dalių“.

„JIT kruopščiai ištirs šiandien pateiktą medžiagą kai tik Rusijos Federacija pateiks JIT atitinkamus dokumentus“, – priduriama pranešime.

Jame pažymima, kad „nuo tyrimo pradžios iki šiandienos JIT visada kruopščiai analizavo ir apdorojo Rusijos Federacijos teikiama informaciją“.

„Kaip pavyzdį galima nurodyti 2014-aiais per spaudos konferenciją pristatytus vaizdus, liudijančius apie numanomą naikintuvo buvimą netoli lainerio MH17“, – nurodoma pranešime.

Anksčiau pirmadienį aukšto rango Rusijos gynybos ministerijos pareigūnas Nikolajus Paršinas pareiškė, kad raketa BUK, kuria 2014-aisiais buvo numuštas Malaizijos oro bendrovės „Malaysia Airlines“ laineris, buvo 1986-aisiais pagaminta Pamaskvėje ir nugabenta į Ukrainą, iš kur daugiau nebegrįžo į Rusiją.

„Jungtinės tyrėjų grupės atstovai gali susipažinti su šiais dokumentais, jei panorės“, – per Maskvoje surengtą spaudos konferenciją sakė N. Paršinas.

Iš Amsterdamo į Kvala Lumpūrą skridęs laineris „Boeing 777“ 2014 metų liepos 17 dieną sudužo netoli prorusiškų Rytų Ukrainos separatistų bastiono Donecko. Žuvo visi 298 lėktuve buvę žmonės, įskaitant daug olandų.